Psikolojik destek almalı mıyım?

İnsanların ne dediğinden, ne yaptığından çok etkileniyorum. Halimden anlayan, yakınımda kimse yok. Ailem ile kültürel farklılıklarımız var. İletişim kuramıyoruz, her dediğimi yanlışa çekiyorlar beni sevmiyorlar. Okuldaki, yurttaki hemen herkesle iyi anlaşan ben ailemi anlayamıyorum. Kendimi buraya ait hissetmiyorum, bağırarak ağlamak istiyorum yoruldum bu hayattan. Ailem parayı benden daha çok seviyor şu an işim olsa belki beni de severler işim olmadığı için çok stresliyim. Onca yıl boşuna okudum. Başarılı bir öğrenci olup fen lisesi ardından diyetisyenlik okumak beklentilerini yükseltti sanırım. Evde her gün kavga ediliyor, sussam olmuyor susmasam içime dert oluyor. Yeni bir iş, yeni bir hayat imkansız, görünen hayalim oldular. İntihar günah olmasa kendimi kesip kurtulmayı çok isterdim.

30 Eylül 2020
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Siz değerlisiniz, yaşamınız değerli öncelikle bundam şüpheniz olmasın. Sizin en çok sevdikleriniz bile sizi sevdiği düşüncesi kendinize olan değeri azaltmasına izin vermeyin. Burada en kısa sürede bizlerde görüşmenizi tavsiye ederim. Daha çok detay öğrenip, kendinize olan özgüveni artırmak, farklı yöntemlerle ailenizle olan iletişimi düzeltmek için size yardımcı olabiliriz.

8 Ekim 2020
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhaba, bir uzmandan destek almanızı öneririm. Böylelikle bu gibi problemlerin üstesinden gelebilirsin.

8 Ekim 2020
Duygu  Güner
Duygu Güner

Merhaba sevgili danışan, en yakın zamanda randevu almanızı öneririm. Acil bir şekilde psikolojik destek almaya başlamanız gerekiyor.

8 Ekim 2020
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı