İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Saçma,gereksiz düşünceleri kafamdan atamıyorum ne yapmalıyım

Bir rüya görüyorum uyandığımda sorun yok ama gün içinde birden o rüya aklıma geliyor rüyayı unutmaya çalışıyorum bu sefer daha fazla düşünüyorum düşündükçe ayaklarım uyuşuyor o düşüncenin içine girdikçe boğazım düğümleniyor çok olmuyor ama etkisinden çıkmam bazen 1 ayı buluyor
Tarih : 20.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Rüyalar bilinçdışımızın bilinç düzeyine çıkabildiği alanlardan biridir. Rüyamızda gördüklerimiz her zaman anlamlı şeyler olmak zorunda değildir. Görülen simgelerin, olayların rüyayı gören kişi için çoğu zaman simgesel anlamları vardır. Gördüğümüz her rüyada anlam aramak, rüyadan sonuç çıkarmak yanlış olsa da sizin gibi gördüğü rüyanın günlük hayatını etkilediği durumlarda rüyanın içeriğine odaklanmak gerekebilir. Sizi bu denli etkileyen hep aynı rüya mı? Ne sıklıkta görüyorsunuz? Rüyada neler oluyor ve nasıl bir ortamda geçiyor? gibi ve benzeri bazı soruların sorulması ve rüya içeriğinin analiz edilmesi gerekir. Hem kendinizi keşfetmek hem de vücudunuzdaki bu somatik reaksiyonları azaltmak/geçirmek amacıyla terapi desteği alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi