İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sebepsiz mutsuzluk

Kendimle yalnız kalınca hep mutsuzum dışarı çıkınca etrafımda insanlar varken mutluyum. Ama gece başımı yastığa koyduğumda aklıma hep bana yapılan haksızlıklar geliyor. Sindiremiyorum. Sebepsiz bir şekilde mutsuzum.
Tarih : 09.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, anladığım kadarıyla kendinizle yalnız kaldığınızda geçmişte size yapılan haksızlıkları anımsamak sizi mutsuz ediyor. Bu durumda olan danışanlarımla affetme konusuna odaklanmayı tercih ediyorum. Affetmekten bahsettiğimde bazen danışanların bunun adil olmadığı, hatalı olan kişinin cezasını çekmesi gerektiği, affetmenin yapılan hatayı görmezden gelmek demek olduğu şeklinde söylemlerini duyuyorum. Bu durumda onlara affetmenin kendileri için yapacakları bir şey olduğunu söylüyorum. Kendinize affetme hakkını tanıyıp iyileşme sürecinizde benimle birlikte yol alabilirsiniz. (Tez dönemimde de affetme konusunda araştırmalar yürütmekteyim). Görüşmek dileğimle.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi