İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sevgilim tarafından cinsel istismara uğradım

Yaşadığım şeyin tecavüz olup olmadığını bilmiyorum ama kendimi çok kötü hissediyorum. Cinsel ilişki sırasında erkek arkadaşımdan durmasını istedim ve o anda sarhoştum. İlişkiye girmeyi kabul ettiğimi bile hatırlamıyordum. Hayır deyip ellerimi tuttu ve devam etti. Kendimi çok çaresiz, yalnız ve tutsak hissettim. Daha önce bu şekilde en ufak bir sorun yaşamamıştık böyle bir olayın olduğuna inanamıyorum ve hala o kişiyle beraberim. İki aydır hiç aklımdan çıkmıyor ve sürekli o anı hatırlıyorum. Rüyalarıma giriyor ve çok küçük hissediyorum. Dikkatimi toplayamıyorum, yüzüme bakan herkes ne olduğunu biliyormuş gibi geliyor. Etrafımda insanlar varken bir süre unutabiliyorum ama yalnız kaldığım her an aklıma geliyor. Günün ortasında o anı hatırlatan en ufak şey bile beni aşırı geriyor ve kendimi toparlayamıyorum. Unutmaya çalışıyorum olmuyor. Kendimle yüzleşmeye çalışıyorum yapamıyorum. Bu durumla ilgili ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, çevremde kimseye anlatamıyorum.
Tarih : 07.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, aslında bu yaşadığın bir şiddet türüdür. Cinsel şiddet, sevgilinin sizi birlikte olmaya zorlaması, cinsellik konusunda sizin hayır demenizi umursamamı veya kabul etmemesidir. Sevgilinizin siz istemediğiniz halde sizi öpmesi ve dokunması, alkol etkisi altındayken ya da bilinciniz yerinde değilken sizinle cinsel birliktelik kurması da buna örnek olabilir. Karşınızdaki insanla aynı fikirlere, isteklere sahip olmayabilirsin ama buna saygı göstermesi gerekmektedir. Eğer bir farklı bir fikriniz olduğunda herhangi bir şiddet türüyle karşılaşıyorsanız, şiddeti normal bir davranış olarak kabul etmemek en önemli adımlardan biridir. Şiddetin savunulacak bir tarafı yoktur. Eğer o şiddeti durdurmazsa, şiddet artarak devam edecektir. Kendinizi korumalı ve ilişkiden çıkmalısınız. Yakın gördüğünüz , sizi yargılamayacağını düşündüğünüz bir yetişkinden veya uzmandan yardım isteyebilirsiniz. Yaşadıklarınızı paylaşmak sizi güçlendirir ve bu durumu atlatmanıza yardımcı olur. Şunu da bilmelisiniz ki eğer şiddet varsa, sevgi yoktur.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi