İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sevgilim var ve eski sevgilimi görünce kalbim ağrıyor

Sevgilim var 9 aydır çıkıyoruz ama sorun şu ki eski sevgilimi görünce kalbim ağrıyor nefesim kesiliyor ve kendimi çok suçlu hissediyorum ne yapmalıyım vicdan azabı çekiyorum
Tarih : 08.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Hayatta ilişkilerimizde bitişler ve başlangıçlar yaşamamız çok normaldir. Eski sevgilimizi görünce eski güzel günleri hatırlayıp özlem duygusunu yaşayabilir ya da yaşanan kötü günleri düşünüp o anları üzüntüyle aklımızdan geçirebiliriz. Suçluluk ve vicdan azabı ise en temel haliyle eğer bir hata yaptıysak, yanlış bir karar verdiğimizi düşünüyorsak, suçlu olduğumuzu düşünüyorsak hissedeceğimiz duygulardır. Siz eski ilişkinizi bittiği için mi yoksa yeni biriyle yeni bir ilişkiye başladığınız için mi suçlu hissediyorsunuz? Bu durumlar neden suçluluk hissi uyandırıyor? Ne yapacağınız konusunda öneri istemişsiniz; mevcut koşullarda elinizdeki imkanlarla ne yapabilirsiniz? Derinlerde, ne yapmalıyım sorunuza nasıl bir cevap ve hangi tarafa doğru bir yönlendirme beklerdiniz? Bu soruları kendinize sorarak cevaplarını bulmaya çalışabilirsiniz..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi