HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN
X
Deprem bölgesinde yaşayan ve içimizi parçalayan afetten etkilenenlere ücretsiz olarak psikolojik destek sağlıyoruz. Eğer siz ya da aileniz afetten etkilendiyseniz lütfen canlı destek üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sevgilime dönmeli miyim?

8 aylık bir ilişkim var kendisini seviyorum. Ancak kendisi çok katı bir insan. Hastalık derecesinde kıskanç ve hayatımı kısıtlıyor. Mesela dar ve açık giyinmemi, her gün dışarı çıkmamı, sosyal medyada küfürlü postlar paylaşan hesapları takip etmemi istemiyor ve evlendiğimizde tek başıma dışarı çıkarmayacağını söylüyor ve birkaç şey daha. Ayrıca çok sinirli en ufak bir şeyde bana kızıyor. Onun sözünden çıkmamı istemiyor. Suçsuz olduğum konularda bile haksız duruma düşüyorum. 8 aydır her hafta kavga ediyoruz ve en çok üzülen yıpranan taraf ben oldum. Hep ağladım. Onu her zaman alttan almaya çalıştım, psikolojik sorunları olduğu belli. Devamlı kalbimi kırıyor, yine de her zaman barışmaya çalışan ben oluyorum o kesinlikle yanaşmıyor. Sinirlenince ağzına geleni söylüyor. Zamanla alttan almaktan sıkıldım ve cevap vermeye başladım. O da " bana karşılık verme, gözün açıldı önceden hiç cevap vermiyordun şimdi ne oldu?" Falan dedi. Ben de " öncedenn safmışım da ondan" dedim ve bana " iyi git o zaman" dedi ben de engelledim. Şu an ayrıyız. Daha önceden de ayrıldık ama hiçbir şekilde bana kendisi dönüş yapmadı. Hep geri ben döndüm. Çok yıprandım. Çok gözyaşı döktüm. Ona haksız olduğunu söylesem de kabul etmedi. Bir kere " sana kendimi anlatmaya çalışmaktan yoruldum" dediğimde yine "iyi o zaman defol git" dedi ve bende ayrılmıştım. Seviyorum diyordu ama bu yaptıklarından sonra inancım kalmadı. Her zaman insanları kırıyor. Telafi etmeue calışmıyor. Zor zamanlar gecirdi ailesinin yanından ayrıldı. Ben onun yanında oldum. Sonra tartışma sırasında bana "yıkıldığımı sandığınız için böyle konuşuyorsunuz ama ben yıkılmadım hepinizi yıkarım" dedi. Halbuki ben orda kendimi savunmaya çalışıyordum. Sizin anlayacağınız onun demek istedigi "hep benim istediğim olsun, karşımdaki bana cevap vermesin, benim kurallarımla yaşasın". Şu anda iyiyim aslında sonucta hayatımı kısıtlayan biri yok. Özgürüm. Ancak yine de alışkanlık mıdır bilmem ama yine de biraz özlüyorum onu. Az da olsa kendimi kötü hissediyorum. Sizce ne yapmalıyım? Onu nasıl aklımdan çıkarabilirim?
Tarih : 17.06.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla ilişki sürekli sizin üzerinizden dönmüş ve sizi yıpratan bir ilişki olmuş. Şu an mı daha mutlusunuz yoksa o ilişkinin içindeyken mi mutluydunuz? Özlediğinizde bu iki durumu hayal etmenizi tavsiye edebilirim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi