İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sevgilimle sorunlar yaşıyorum

Ben 1 evlilik geçirdim. Sonrası da bir ilişkim oldu başlarda çok iyiydik .1.5 yılın sonrasında değişmeye başladı. Feyk hesap açarak ona yazdım ve karşılık verdi .söylediğimde o ben senin olduğunu biliyordum vs.yalanlar şiddet gördüm. Ve kendini topladı. Tabi bu 1ay sürdü şuan yine ilgisiz hep kendi dediği olsun isteyen beni sürekli aşağılayan bir adam .Ve ben ona bağımlı gibiyim ne yapsa ne dese karşılık veremiyorum gider diye onsuz yapamazsam diye çok korkuyorum .sanırım bağımlıyım.kurtulmak istiyorum her adım attığımda geri dönen ke dimi yalvarırken bulan biri oluyorum. Ne kişiliğim ne onurum ne gururum kaldı. Artık kendimi bukadar hırpaladıydım için kendime com kızgınım ve yaşama hevesim dahi kalmadı. Ben bir çözüm bulamadım lütfen yardım edin . Bu durum ile nasıl basa çıkarım .
Tarih : 12.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Kendinize olan güveni tekrar kazanmanız gerekiyor. Kendi hayatınız, hedefleriniz neler? Ne yapmak istiyorsunuz, hayalleriniz ne? Bunların üstüne yoğunlaşıp tekrar Benliğinizi iyileştirirseniz yapmanız gerekeni bazen kolay olmasada, sizin için en doğru karar olduğuna inandığınız şeyi yapmakta daha güçlü olacaksınızdır. O gücünüzün tekrar farkına varmanız için size yardımcı olabiliriz.

Psikolog

Yasemin Altındağ

Merhaba, Bu kadar aşağılanmanıza, haraketlere uğramaya, şiddet görmenize sizi bu kadar bağımlı hissettiren şeyler neler olabilir bunları konuşmak lazım diye düşünüyorum. Daha detaylı bilgi alabilmemiz ve size yardım edebilmemiz için bizlerden destek almanızı tavsiye ederim.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Anlattıklarınızdan yola çıkarak, bu durumla yüzleşmeye hazır olmadığınızı düşünüyorum. İlişkinizden kopmak ve yeni bir düzene başlamak size korkutucu gelebilir ve bu yüzden alışık olduğunuz düzende kalmak isteyebilirsiniz. İlişkide kalırsanız avantajlarınız, dezavantajlarınız neler olur veya ayrılırsanız yine artılar ve eksiler neler olur bunları bir kağıda not edin ve ağırlık hesaplaması yapın. Bu hesaplama sonrasında kalmayı da gitmeyi de seçebilirsiniz ve bu sizin seçiminiz olacaktır ve anlamlıdır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi