İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

şiddetli bir depresyon mıyım?

Bundan 3-4 yıl önce ilk psikoterapistle buluşmam gerçekleşti. Zaman zaman iyi geldiğini düşünsem de bir süre sonra tedaviyi reddettim. O dönemde bir kaç defa intihar girişiminde bulundum. Sonrasında ise yaklaşık olarak 1.5 sene tamamen problemsiz olmasa da sıfıra yakın sıkıntıyla geçti. Son dönemde ise tekrardan kafamda dalgalanmalar ayrıca sinir krizi ve duygusal çöküşle seyrediyor. Endişeleniyorum bazen tekrar intihar eğilimine girecek gibi oluyorum fakat eskisi kadar uzun vadeli krizler geçirmiyorum. Sadece beynimde bu düşünce oluşuyor, eskiden olduğu gibi icraata geçmiyorum. Buna rağmen tamamen umutsuz, mutsuz ve ağır çöküş içerisinde olduğumu hissediyor, eskiden keyif aldığım hiçbir şeyden keyif almıyorum. Kendimi dünyanın en güçlü insanı hissederken, bir anda. terse dönüp yerin dibinde görüyorum. Kararsızlık ise en büyük problemim diyebilirim. Asla aldığım kararlardan tatmin olmuyorum. Aniden sinirlenip aniden yükselebiliyorum ve neden az önce bunları yaşadım krize girdim diye çıkmaza sürükleniyorum. Hayatımdaki insanlara da kötü geldiğimi farkediyorum.. tamam daha dikkatli davranacağım ilişkilerim zarar görmesin diye kendime söz versem de kontrol edemiyorum ve en ufak bir sinir anımda tekrar ilişkilerimi çıkmaza soktuğumu herşeyi bozduğumu farkediyorum. Ne yapmam gerekiyor böyle nasıl devam edebilirim bilemiyorum lütfen yardım edin 🙏🏻
Tarih : 30.08.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Evet, bu anlattıklarınız depresyon belirtileri. İntihar düşüncesi ve girişimi hemen müdahale edilmesi gereken bir durumdur. Düzenli seanslarla çözülebilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi