İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

sınav stresi ve içimdeki huzursuzlukla nasıl başa çıkmalıyım?

merhaba yaklaşık 2 .3 yıldır yks'ye hazırlanıyorum bu sınav sürecinde olmadığım biri gibiyim sürekli agresifim ağlıyorum hayattan bıktım ama ben böyle biri değilim hep gülerdim ailem destek olmuyor kendim gerçekten kötü hissediyorum onların bakışları altında eziliyorum... ölmeyi bile istedim denemeye çalıştım yapamadım... içimde hep bir huzursuzluk var mutlu olamıyorum tam bu gün mutluyum diyorum yarına yataktan çıkamayacak derece halsiz umutsuz huzursuz biri oluyorum ne yapacağımı bilmiyorum... sınava hazırlanıyorum diye böyle diye düşündüm çünkü hiçbir şeyde başarılı olmadım hayatım boyunca bunda da olmayacak diye düşünüp üzüyordum kendimi ama öyle değil ben çalışmıyordum öncesinde şimdi gerçekten çok çalışıyorum beni mutsuz eden bu sınav faktörü ortadan kalktı derken yok olmuyor yine aynıyım hayattan zevk almıyorum kendimi yalnız hissediyorum ki öyleyim de. lütfen bana yardım edin param olmadığı için online görüşme alamıyorum ama en azından bana yazışmada ne yapmam gerektiğini söyleyin lütfen.
Tarih : 29.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yapabileceğin en güzel şey kendine güvenmek. Yapabileceklerine güven, aslında yeteneklerinin bir sınırı olmadığını ve sen istedikten sonra her şeyi yapabileceğini kendine hatırlat. Hedefin olsun ve o hedefe ulaşmadan ondan vazgeçme. Önüne bazı engeller çıkabilir, herkesin önüne çıktığı gibi senin de önüne engeller çıkabilir, önemli olan onunla nasıl baş ettiğin. Olaylar karşısında korkma ve sakince düşün, ve çabalamaya devam et. Daha sonrasında iste yeter, onu başardığını göreceksin. Sınavında ve hayatında başarılar diliyorum.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi