İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sınav stresinden nefes alamiyorum ne yapmaliyim?

Merhaba,Ben klasik bi Türk genciyim aslında..Şuan o kadar bitkin yorgun hissediyorum ki üniversite sınavına hazırlanıyorum ama bazı yükler var sırtımda hayatim boyunca iyi bir ogrenci oldum herkes sen yaparsın sen basarirsin sen iyi yeri kazanirsin dedi herkes ne derse onu yaptim hic bir zaman kendi ne istedigimi onemsemedim sayisal sec dediler sectim takdir al basarili ol dediler oldum ama simdi hic sevmedigim konulara calismak zorundayim.işin garip kismi herkes bana sen ne istiyosan onu yap ama sayisal secsen daha iyi olur diyodu neyse bu kismi onemli degil simdide stresle boğuşuyorum nefes darligi yasiyorum bir haftadir sebebini arastirdim psikolojik olabilirmis aslinda doktora gidicektim ama babama soyledigimde oturduğun yerden icat cikarma dedi simdi ölsemde gitmem zaten . Yani özetle sayın psikoloğum Hayatı cidden bu kadar ciddi hissetmemistim hic bir zaman her zaman ailesinin boyindurugu altinda arkadaslariyla disari cikmasina bile zar zor izin verilen biri olarak buyudum hep sessiz sogukkanli olarak tanimlandum cevfemdekiler tarafindan tum akrabalarim arkadaslarim hic bi zaman gercek beni tanimadi onlar hep caliskan ornek hilal gibi olun denilen kisiyi taniyorlar beni bi tek ben taniyorum kime anlatsam beni ciddiye almiyo yapamiyorum dershaneye gitsem maddi durumumuz el vermiyo cok yoruldum her acidan siz belkide bunun problemi ne simdi dediniz vallahi bende bilmiyorum anlat deseniz sabaha kadar anlatirdim ama ne anlattigimi bilmeden suan aklima ne geldiyse onu yazdim biraz uzun oldu ama 😊 insallah okursunuz ♥
Tarih : 14.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, anladığım kadarıyla çevreniz sizden sürekli olarak yüksek beklentilerde bulunmuş, ve siz kendi isteklerinizden ziyade onların sizden istediklerini ön plana almışsınız. Çevrenizdekiler de sizden beklentilerine odaklandıkları için sizin gerçekten kim olduğunuzu ve ne istediğinizi anlayamamışlar. Yazınızı okuduğumda sınav kaygısını çevrenizin yüksek beklentileri nedeniyle yaşadığınızı düşündüm. Ancak tabi ki de bunun için daha detaylı bir değerlendirme gerekiyor. Sınav kaygısı gibi durumlarda birçok terapi yöntemi ile etkili sonuçlar alabiliyoruz. Daha detaylı olarak görüşmek için sistem üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz. Görüşmek üzere.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi