İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

sona gelmiş gibi hissediyorum

1 ay önce annemi kaybettim, babam bizi reddetti üvey babam ve ablamla kalıyorum, küçükken üvey abimin tacizine uğramıştım ve o da şu an hapiste, hiç iyi anım yok artık dayanamıyorum
Tarih : 24.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Maalesef kontrol edemediğimiz bir dünyanın içine doğarız. Ebeveynlerimizi, yaşadığımız yeri, kimliğimizi, yaşanan ailevi gelişmeleri kontrol edemeyiz. Dolayısıyla değiştirme gücümüzün olmadığı olumsuzluklar bizi kötü etkiler ve çaresiz hissettirebilir. Onları kontrol edemiyorsak kendimizi, düşüncelerimizi kontrol edebiliriz. Zor şeyler yaşadığınızı ve çok zorlandığınızı anlıyorum. Elinizde olmayan nedenler sizi ve hayatınızı derinden etkilemiş. Fakat psikolojik destek alarak sürecinizi daha sağlıklı geçirebilirsiniz. Şu an yas döneminde olduğunuz için fark edemeyebilirsiniz ama hayat bitti denilen yerden hep devam eder. Her gün yeni olasılıklara açıktır. Kendinize zaman tanıyın. Kendinizi keşfedip yeniden ayağa kalkacağınız güne kadar kendinize şefkatli olun. Dinlenmeye ve terapiye ihtiyacınız var. Sağlıkla kalın..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi