İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sosyal alanlara girmek istemiyorum

Arkadaşlarım ya de sevgilimle buluşup herhangi bir yerde vakit geçirmek istemiyorum, diğer insanların olmadığı alanlarda vakit geçirmek bana huzurlu bir ortam sağlıyor. Bir kafede oturmak bana inanılmaz zor geliyor, eskiden böyle değildi ama 6-7 aydır bu düşünceden kurtulamıyorum. Kendimi sürekli olduğum ortamdaki insanlar ile kıyaslıyorum ve bu benim özgüvenimi düşürüyor. Kalabalık alanlar stresli olmamı sağlıyor açıkçası.
Tarih : 08.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, daha önce yaşadığınız olumsuz bir sosyal deneyimizin ardından bir daha bunu yaşamamak için kaçınma davranışı gösteriyor olabilirsiniz. Ayrıca etrafınızdaki kişilerle kendiniz kıyaslamanız ve eleştirilme korkunuz sizde kaygı yarattığı için bu tür ortamlar içerisinde bulunmak istemiyor olabilirsiniz. Bunun için kendinizi sevmeniz önemlidir, bu size özgüven kazandırır. Eğer yaşadığınız kaygılar günlük yaşamınızı etkiliyorsa, yaşadığınız sosyal kaygı ile nasıl baş edebileceğinize dair bir uzmana başvurmanız en sağlıklısı olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi