İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sosyal anksiyete ile başım dertte. Yardımcı olur musunuz?

1 senedir sosyal fobim olduğunu biliyorum. Sorunum çok ileri boyutta değil sadece kalabalık ortamlarda kendimi ifade etme konusunda bazen güçlük çekiyorum. Bazen de insanların arasında huzursuz hissediyorum. Daha önce psikiyatriye gitmiştim. Bana ilaç vermişlerdi. Birkaç ay kullandıktan sonra bıraktım. Bedenimde kasılmalar oluyor bazen. İlacı bıraktıktan sonra tekrar nüksetti. Terapiye gitmek istiyorum ama maddi durumumuz iyi değil. İlaçlara bağımlı yaşamak istemiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Tarih : 08.11.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, sosyal anksiyete/fobi ve bedeninizde kasılmalar psikolojik iyilik halinizi etkilemiş. Sosyal anksiyete için arka planda yatmakta olan örüntüleri anlamamız gerekiyor. Ne gibi düşünceler, anılar, bedensel uyarımlar ve duygular tetikleniyor ilk önce bunları anlamak ve bunlara uygun da müdahale yolları oluşturulması önemli ölçüde aydınlatıcı olacaktır. Bununla beraber bedensel kasılmalarınızın fizyolojik bir arka planı olup olmadığı da önemli. Ne zamandır var ilaçla gelişen bir durum mu olduğu incelenmeli. Mutlaka bir terapistle görüşmenizi öneririm. Uzm. Klinik Psk. Dilara Boyraz Giriş

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi