İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sosyal fobim var, çok korkuyorum ne yapacağım?

Benim sosyal anksiyetem var ve değersiz hissediyorum. Bu yüzden yarın okula gitmek istemiyorum. Dalga geçileceğimi düşünüyorum bu yüzden okula gitmemeye karar verdim, ne yapacağım?
Tarih : 05.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Bazen sorunlar yaşayabilir, kendimizi tedirgin hissedebiliriz. Bu bizde değersizlik düşüncesi bile yaratabilir. Böyle durumlarda sıkıntımız hiç çözülemeyecekmiş, sonsuza kadar böyle devam edecekmiş gibi gelir. Güvendiğimiz insanlara kendimizi açmak, sıkıntılarımızı paylaşmak kaygımızı azaltabilir. Farklı bakış açıları geliştirilebilir; benimle dalga geçmelerinden korkuyorum peki neden? Ne yaparsam benimle dalga geçerler? Dalga geçerlerse ne kaybederim? Neler hissederim? Nasıl tepki verebilirim? gibi sorularla olası bir durumun duygusal ve düşünce olarak provası yapılabilir. Adım adım sosyalleşmek iyi gelebilir. Bunlar haricinde profesyonel destek almak yani psikologtan terapi almak sorunu çözerken yardımcı olabilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi