İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sosyal fobiyi yenmek istiyorum..

Öncelikle merhaba 20 yaşındayim en güzel zamanlarim demek çok isterdim ama maalesef... Aşırı utangaç bir insanım eskiden yüzüm bu kadar kizarmazdi gittikçe herşeyde kızarıyor arkadaş ortamında aile içinde söz hakkı bana gelince güldüğümde en ufak şeylerde bunlar beni çok yoruyor hep yalnız kalmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏🏻
Tarih : 17.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, Bulunduğunuz yaşam dönemi ergenlik sonu genç yetişkinliğin başı. Yaş döneminize özgü zorlukları ve kişisel özelliklerinize uyum sağlamaya çalışırken çeşitli konularda fobi geliştirmiş olabilirsiniz, sizi önceki yaşlarınızda etkilen durumlar, davranışlar şuanda kaygılanmanıza neden oluyor ve nedenini anlamıyor olabilirsiniz. Kendiniz hakkında konuşmaya ihtiyacınız var gibi. Psikolojik destek iyi gecelektir.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle kaygı bozuklukları altında incelediğimiz sosyal fobi ye bir çok faktör neden olabilimektedir. Direk sosyal fobidir de diyemeyiz. Bunu detaylı olarak incelememiz ve bu durumun üstesinden gelmemiz gerekiyor. Aşılamayacak bir durum değildir bunu unutmamanızı istiyorum. Bir çok kişi kısa sürede bu kaygılarının üstesinden geliyor. Dilerseniz randevu alıp bu yolda beraber yürüyebiliriz.. Sevgilerle Uzm. Klinik Psk. Özge Sarıca

Psikolog

Tanya Halkacıoğlu

Öncelikle merhaba. Yaşadığınız durum gerçekten çok güç. Sosyal fobi, bireyin yaşamını, işlevselliğini gerçekten ketleyen bir durum. SF öyle bir psikolojik hastalıktır ki, kişi en ufacık bir şeyi bile yapamaz hale gelebilir, sırf özgüven eksikliği ve yetersizlik duygusundan. SF'ye neden olan genetik ve çevresel faktörleri ortaya çıkarmak gerek en önce. Daha sonra bununla başa çıkabilmek adına seanslara başlamamız gerekli. Bu durum ertelenmeye gelmez, kendi kendine de düzelmez, aksine sizi her gün biraz daha ele geçirebilir. Sizden ricam kendiniz için bir girişimde bulunup, seanslara başlama adımını atmanız. Gerisini zaten birlikte halledeceğiz. Platformdan bana randevu oluşturun seanslarımıza başlayalım. Aşılmayacak bir durum değil terapi ile. Sevgilerimle :)

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi