İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

sosyal olaylardan çok fazla etkileniyorum

20 yaşındayım ve çocukluğumdan beri haberlerde gördüğüm olaylardan çok etkileniyorum. Çocuk kadın ya da hayvan şiddeti haberleri görünce ağlıyorum ve bunu durduramıyorum uzun süre aklımdan çıkaramıyorum ve başka şeylere odaklanamiyorum. Ülkede veya dünyada olan şeyler benim iç dünyamı diğer insanlardan daha çok etkiliyor ve bunu aşamıyorum bazen bu tarz olaylar çocukluğumdan beri devam eden depresyonumun tetiklenmesine bile sebep oluyor. Bunu aşabilmek icin ne yapmam gerekir?
Tarih : 23.07.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Öncelikle bu haberlerin yerine sizi mutlu eden haberleri izlemeniz gerekir. Mümkünse gündemden uzaklaşın ve sizi geliştirilebilecek olaylara odaklanın size daha iyi bir destek sağlamam için randevu alırsanız sevinirim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi