İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Stresten midem bulanıyor

Merhaba. Burada ki sorum bende bir problemin olup olmadığını öğrenmek istiyor olmam. Çünkü bazıları yaşadığım hisleri ergenlikle alakalı olduğunu, bazıları ise büyük bir sorunum olduğunu söylüyor. Anlatayım. Anlamsız heyecanım oluyor. 8ci sınıftayken bir olay oldu baya korkmuştum. O yüzden her sabah uyandığımda midem bulanıyordu. Hiç bir şey yemek istemiyordum. Bazen okula bile gidemiyordum. Çok sert oluyordu yüzümdeki damarcıklar bir keresinde patlamıştı hatta. Beni doktora götürdüler midem de bir problemin olmadığını söylediler. Zaten bir sorun olmadığını biliyordum. Hepsi heyecan ve stresti. Fakat hiç kimseye açıklayamıyordum. Söylesem bile bir nedenim yok ama korkuyorum bir şeylerden korkuyorum ama ben bile bunun ne olduğunu bilemezken birilerine ne olduğunu nasıl anlatabilirim ki. İşte bu sürekli olmuyor. Bazen 5 dakika sürüyor bazen 1 saat. Titriyorum ellerim buz gibi soğuk oluyor. Terliyorum. Hiçbir şey yemek istemiyorum. Herkes beni bıraksın hiç kimse üzerime gelip soru sormasın istiyorum çünkü cevabım yok. Dediğim gibi bazıları "15 yaşında ergensin işte hiç bir şeyin yok senin" diyor, bazıları " Bir problemin var mutlaka bir psikoloğa görün" . Ne yapacağımı şaşırdım. Korkumun heyecanımın bir sebebi yok ama stresliyim işte. Lütfen beni aydınlatın benim neyim var? Neden durduk yere korkuyorum. Hele geceleri öyle titriyorum ki yatak bile titriyor. Bana yardım edin lütfen.. Okuduğunuz ve vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Şimididen.
Tarih : 24.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle endişe edecek bir durum olmadığı bilmeni isterim. Ergenliğin getirdiği hormonsal durumdan dolayı bazı durumlara karşı daha fazla stres gösteriyor olabilirsin ama bunu çözmek için yaşadığın stresin neyi tetiklediğini bulmamız gerekir. Ailenin onayı doğrultusunda bir uzmanla görüşmeni tavsiye ederim, o zamana kadar kendine iyi bak.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi