• Soru Sor
  • Sürekli geçmişi düşünüyorum

Sürekli geçmişi düşünüyorum

Sürekli geçmişimle hesaplaşıyorum. Geçmişimden nasıl kurtulabilirim? Bir türlü bırakamıyorum ve sürekli düşünüyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

20 Mart 2021
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Geçmişe saplanıp kalmak, keşkeler içerisinde yaşamak hakkında terapi sürecinde epeyce bir yol katedilebiliniyor. Siz anlattıkça geçmiş içerisindeki kararlarınızı ve o zamanki sizi daha net hatırlıyor ve mantıklı olana daha kolay yaklaşabiliyorsunuz. Bunun yanında bu bilişsel takıntılardan kurtulmak için bazı teknikler var. Terapi sürecinde bunları öğrenebilir ve deneyebilirsiniz.

21 Mart 2021
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Anladığım kadarıyla geçmişte yaptığınız bir şeylerden pişmanlık duyuyorsunuz ve sürekli pişmanlıklarınıza odaklanıyorsunuz. Oysa pişmanlık duymanıza neden olan şeylerden kendinize ders çıkarmalı ve o çıkarttığınız derslerle kendinize yeni bir gelecek inşa etmelisiniz. Bunu yapmak için profesyonel bir desteğe ihtiyacınız var gibi. Eğer bu süreçte benimle birlikte yol almak isterseniz sistem üzerinden uygun olduğum zaman dilimlerine bakıp size uygun bir saate randevu oluşturabilirsiniz. Unutmayın; geçmişinizin çocuğu olacağınıza geleceğinizin annesi/babası olabilirsiniz.

21 Mart 2021
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı