İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sürekli mutsuzum ve yemek yemeyi durduramıyor um.

Normal şartlarda hiç sorunu olmayan bir insanım eşim evim çocuğum çok yolunda mutluyum. Kilo problemim var doğumdan sonra epey kilo verdim diyetle vs. Ama diyete 1 gün ara versem kusana kadar yemek yiyorum kendimi çok mutsuz başarısız hissediyorum tekrar diyete baslayamiyorum. Kendime hedefler koyuyorum şu kadar kiloya inersem bunu yapicam vs. Motive olmak için ama yapamıyorum bir türlü. Ve yemeyi durduramıyor um. Öğün olarak değil sürekli biseyler yiyiyorum verdiğim kilolara geri aldım . Tekrar kilo alıp saglimi kaybetmekten korkuyorum. Şeker bağımlısı gibi bişey oldum. kendime her gece bu son başarıcam diyorum sabah yine ayni. Ne olduda bu hale geldim bilmiyorum ama kendimi durduramıyor um ve aşırı mutsuzum etrafindakileridehuzursuz etmeye başladım.
Tarih : 13.07.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Merve Karakuş

Artık olumsuz düşüncelerinizi baskılamak için yemek yiyorsunuz yani açlık duygusundan değil. Burada gecikmeden bir psikiyatriye gitmenizi tavsiye ediyorum, bunun yanında bizlerle görüşüp terapiyle nedenini öğrenmek ve bu düşünce yapınızı değiştirmenize yardımcı olabiliriz. Bizimle görüşmekten çekinmeyin.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi