İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Taciz gördüm

Nasıl başlayacağım bilmiyorum. İlk dedem tarafından sonra babam tarafından tacize uğradım. Dedemi o günden sonra sadece bayramlarda ve ölüsü gördüm ama babamı sürekli görüyorum. Babam ile ilişkim hiçbir şey olmamış gibi. Ama aklıma her geldikçe kendimden babamdan tiksiniyorum ama onu sevmeyi bırakamıyorum. Her şeyi en baştan anlatayım. Ben küçüklüğümden 7.sınıfa kadar hafta içleri babaannemde kaldım . 4.sınıfa gidiyordum ve dedem sürekli yanına çağırıyordu. Yanına gidip onunla uzanıyordum ve elimi alıp yorganın altında bir şeyler yapıyordu ama ben hiç anlamamıştım ta ki bir gün babaannemin komşuda olduğu gün elimi alıp tekrar bir şeyler yapıp beni elleyene kadar. Sordum dedeme açıp gösterdi elimi alıp kendi şeyini ellettiğini o an anladım kötü bir şey yaptığını ama hala idrak edemiyordum balkona koştum babaanne diye bağırdım geldi olayı anlattım o günden sonra beni dedemle aynı odaya bile sokmadı ona çok sert davranmaya başladı babama anlatmış olayı bir gün babam yanıma gelip sordu tüm cesaretimi toplayıp anlattım ve bana annene sakın söyleme aramız bozulur çok kötü bir şey yapmamış dedi. Babam babasına çekmiş sanırım çünkü o da benden faydalanmak istedi ergenliğe yeni girdiğim zamanlar memelerim yeni yeni çıkıyor beni yanına çağırıp memelerim ile oynuyor hatta emiyordu ve annene söylersen ayrılırız diye tehdit ediyordu. Sesimi çıkaramadım korktum çok korktum annem bana inanmaz diye düşündüm. Bu olay yaklaşık 2 ay sürmüştür. Her çağırdığında korkarak giderdim yanına odadan çıktığım an unutmuşum gibi davranırdım korkudan. Bi ara gerçekten unuttum biliyor musunuz. Role o kadar kaptırmışım ki kendimi bi bakmışım hiçbir şey olmamış gibi babamı affetmişim. Şu an aramız iyi öyle şeylerde bulunmuyor ama ben 1 yıldır o anları düşünüyorum o anlar geliyor gözümün önüne kendime kızıyorum çok kızıyorum neden ses çıkarmadım neden izin verdim neden hala babamı sevmeye devam ettim. Bilmiyorum lütfen bana yardım edin lütfen. Nefes aldıkça canım yanıyor artık.
Tarih : 01.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığınız durumu zihniniz, savunma yaparak olay yaşanmamış gibi davranmanız sağlıyor olabilir fakat bu durum size ilerleyen dönemlerde psikolojik problemlere yol açabilir. Bunun için geçmişle bugün arasında bağlantıyı kurmak çok önemlidir. Farkındalığınızı arttırmak ve yaşadığınız olumsuz olayların çözülmesini sağlamak en doğrusu olacaktır. En yakın zamanda çekinmeden bir uzman tarafından psikolojik destek almanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi