İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Takıntımı nasıl yenerim

Ben okb hastasıyım.Yutkunma takıntısı oluştu. Genel kültüre yemeğe bilgiye aç gibi hissediyorum ve yutkunma isteği geliyor nasıl yenebilirim bu takıntımı.
Tarih : 06.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, obsesif hastalar kaygı verici düşüncelerden kaçarak başa çıkmaya çalışırlar. Ne var ki düşüncelerden kaçmaya çalıştıkça bu düşünceler daha da artmakta ve böylelikle kısır bir döngü oluşmaktadır. Eğer sizin de düşüncelerinizin böyle olduğunu düşünüyorsanız, kaçma davranışlarına neden olan düşüncelerle karşı karşıya gelmeniz ve bu karşılaştırmanın oluşturduğu kaygıyı azaltmanın yollarını aramalısınız. Bunun için psikolog arkadaşlarımızdan randevu alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi