HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN
X
Deprem bölgesinde yaşayan ve içimizi parçalayan afetten etkilenenlere ücretsiz olarak psikolojik destek sağlıyoruz. Eğer siz ya da aileniz afetten etkilendiyseniz lütfen canlı destek üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Tarif Edemediğim Duygular İçerisindeyim

Merhaba, ben üniversitemi 98 ortalama ile bölüm birincisi olarak bitirdim. Dün yüksek lisans için mülakata gittim ve cümlelerimi kurup bildiklerimi bile ifade edemedim. Hocalar çok şaşırdı ve üzüldüler fakat kabul edildim çünkü ifade edemesem bile doğru yanıtladım. Heyecandan ter atıyordum sonra arabaya bindim eve giderken öğretmenim aradı çabuk gel bir şey konuşmamız lazım dedi. Gittim bütün hocalarım doçentlik cübbeleri ile karşıladı. Ben çok mutlu oldum künyemi kürsüye çaktım ve konuşma yapmamı istediler. Ben konuşmaya bile ''arkadaşlarım'' diye başladım, konuşamadım. Sıfırım rezil oldum ağladım. Alkışladılar bastırmak için ve ıslık çaldı sevdiğim hocalarım. Çok utanıyorum. Hepsiyle tek tek resim bile çekinemedim, bazıları geldi çekindiler hatıra amaçlı. Ben şaşkın ördek gibiydim. Ben 70 kiloyum boyum 150 aşırı kötü giyinmiştim. Uyuyamıyorum yatağım kabir gibi. Gülmüyorum dünden beri sadece ağlıyorum. Hem en güzel günüm hem de bir tane düzgün resmim yok. Hocalarıma rezil oldum. Davranışlarım bozuk. Ben hak etmiyorum hiçbir şeyi.
Tarih : 30.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Duygu Güner

Merhaba sevgili danışan, bu kadar başarıyı yakalamışken kendinizi hala başarısız ve küçük görmeniz hiç doğru değil. Kaç yıl okumuş emek vermişsiniz ve beklediğiniz gün gelmiş başarıyla mezun olmuşsunuz. Heyecanlanmanız ve duygularınızı kontrol edememeniz çok normal bir durum. Özgüveninizle ilgili ciddi sıkıntılarınız olduğunu düşünüyorum. Psikolojik destek almanızın size çok faydası olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi