İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Tecavüze ve tacize uğradım

Problemlerimi atlattığımı zannediyordum ama rüyalarımda yine tecavüze maruz kaldığım kişiyi ve baskıyı hissedip sinir krizleri geçirmeye başladım tedaviye gitmek için hafta içi vaktim yok ileride daha büyük çaplı bir kriz geçirip kendime veya başkasına zarar vermekten korkuyorum.
Tarih : 30.03.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Bu yaşadığınız olayda en zarar gören yeriniz güven hissinizdir ancak siz bedeniniz olduğunu düşünürsünüz, önemli olan beden ve ruh bütünlüğünüzü korumanızdır. Terapi sırasında beden ve ruhun ne kadar birbirinden ayrışmış olduğunu ve vücudunuzla bağlantınızı kesmeyi ne kadar istemiş olduğunuzu görmeniz gerekmekte ve bu bütünlüğü tekrar sağlamak adına güvenli bir terapist danışan ilişkisi kurmaya ihtiyacınız olduğunu görmekteyim. Rüyalarınız da bu süreçte analiz edilebilir ve üzerinde hakim olan duygularla ilgili çalışmalar yapılabilir böylece krize girmezsiniz, kendinize güvenin.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi