İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Tıkınırcasına yeme problemim var ne yapıcam bilmiyorum?

Gizlediğim ve beni çok ama çok üzen o kadar şey var ki hem hepsini dökmek istiyor hem de olurda ortaya cıkarsa diye korkuyorum. Bunlardan biri tıkınırcasına yeme bozukluğum veya diğer adıyla blumia nervoza. Çok yorgun ve bitkin hissediyorum. Yaşam enerjim kalmamış gibi. Tüm sorunların yün yumağı gibi sökülüp artık hayatımın mutlu kısmına adım attıgım safhasına geçmek istiyorum. Ne kadar çok kalabalıktaysam o kadar çok yalnız hissediyorum. Dini inancım dahi beni teselli edemiyor artık. Yalnızca daima yanımda olabilecek beni yargılamıycak ve ne olursa olsun dinleyecek birini istiyorum. Rol yapmak değil kendim olmak. İçim hafifçe çekilmiş gergin bir tel gibi titremesin artık.
Tarih : 07.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, ben uzman klinik psikolog Gizem Turgut. Anladığım kadarıyla kimseye göstermediğiniz ancak anlatıp rahatlamak istediğiniz ve anlattığınızda da ortaya çıkacak endişesi yaratan sorunlarınız var. Bu sorunlarınızın başında da yeme bozukluğunuz geliyor. Aslında bizim psikoterapi seanslarında psikologlar olarak yaptığımız şey herşeyden önce sizi yargılamadan, olduğunuz gibi kabul etmek ve sizi anlamaya çalışmak. Ayrıca daha önce herhangi bir psikologla görüştünüz mü bilmiyorum ama her danışanımıza ilk seansta açıkladığımız gizlilik ilkesi var. Dolayısıyla psikoterapi almak sizin şu anda gereksinim duyduğunuz ihtiyacınızı karşılayacaktır ve size sorunlarınızla etkin bir şekilde baş edebilme becerisi kazandıracaktır. Eğer dilerseniz profilimin yanındaki randevu al butonuna tıklayıp gerekli bilgileri doldurursanız bundan sonraki süreçte birlikte yol alabiliriz. Sağlıklı günler dileği ile.. Saygılarımla.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi