İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Utanıyorum

İnsanlar karşısında konuşmaktan çekiniyorum, kalabalıkta kalmaktan nefret ediyorum,kendimi çok yalnız hissediyorum ,arkadaşlarım dışında kimseyle konuşamıyorum doğru düzgün ,çok utangaç,nasıl yenebilirim?
Tarih : 06.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yalnız hissettiğinden bahsetmişsin ama aynı zamanda arkadaşlarınla konuştuğundan da bahsetmişsin, yalnızlıktan kastettiğin şey tam olarak nedir? Utangaçlık ve toplum içinde konuşmaktan korkmak bunlar sosyal kaygı bozukluğu belirtileri olabilir. Kalabalık ortamlara girerken güvendiğin arkadaşlarınla birlikte girmeyi deneyebilir ve arkadaşlarından bu konu da sana destek olmalarını isteyebilirsin. Yavaş yavaş kalabalık ortamlarda durarak, başka insanlarla tanışmayı deneyebilirsin ama öncelikle kendine olan güvenini artırmalı ve bunun için çalışmalısın eğer tek başına aşamayacağını düşünüyorsan, psikologlarımızdan randevu alabilirsin.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi