HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN
X
Deprem bölgesinde yaşayan ve içimizi parçalayan afetten etkilenenlere ücretsiz olarak psikolojik destek sağlıyoruz. Eğer siz ya da aileniz afetten etkilendiyseniz lütfen canlı destek üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Uykusuzluk

Pandemiden dolayı birkaç gündür uyuyamıyorum gözüme uyku girmiyor ve iştah kaybı var üç çocuğum var onlar için ayakta durmam lazım panik atağım var ama tam teşhis yok! şimdi hastaneye de gidemiyorum lütfen bana ilaç konusunda yardımcı olun.
Tarih : 24.04.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Size buradan bir ilaç önermemiz uygun değil. Ama bir uzman arkadaşla görüşürseniz size destek olacaktır...

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Öncelikle bu dönemde kaygı problemlerinin getirdiği uykusuzluk, iştah kaybı gibi belirtiler görülebiliyor. Bizlerin ilaç yazma yetkisi yok fakat isterseniz beraber nefes egzersizleri, rahatlama teknikleri ve relaxasyon teknikleriyle bu dönemi daha kolay atlatabilir ve uyku probleminizi çözümlendirebiliriz.

Psikolog

Şebnem Akı Karaoğlu

Merhaba, içinde bulunduğumuz şu dönemde bu tür sıkıntılar yoğun olarak yaşanmaktadır. İlaç konusunda maalesef size bir öneride bulunamayız. İlaç kullanımından önce mutlaka sağlık durumunuzla ilgili bir hekimin sizi görmesi ve en uygun ilacı reçete etmesi gerekir. Yaşadığınız panik durumu ile ilgili olarak bizlerden terapi desteği alabilirsiniz.

Psikolog

Eren Artun Ergül

Merhabalar ben psk Artun Ergül. Zorlu bir süreçten geçtiğimiz doğru ancak bu süreci en iyi şekilde yönetmemiz gerekiyor, zorlanmanızı çok iyi anlıyorum. İlaç konusunda hekimlerin yetkisi olduğunu söyleyebilirim psikologların ilaç önerme yetkisi yoktur. Ancak panik bozukluk ve depresyon tedavisinde psikoterapinin etkisi oldukça fazladır. Nefes ve gevşeme egzersizleri ile bu süreçte kaygı yönetimi konusunda bir adım önde olursunuz. Panik atak yaşadığınızı düşünüyorsunuz ancak bunu da bir uzmanla görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır ve evde yapabileceğiniz pek çok teknik bulunmakta. Detaylı bir değerlendirme ve sizin için en etkili yönlendirmenin yapılması için bir seansa dahil olmanızı öneririm. İyi günler dilerim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi