İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Yaşamak istemiyorum ne yapmalıyım

Merhaba. Henüz 19 yaşında bir öğrenciyim. En güzel yaşlarımı geçirmem gerekirken son 3 yıldır her günüm ölüm düşüncesi ile geçiyor. Hiçbir şey yapmak istemiyorum. Sadece uyumak ve bir daha uyanmamak istiyorum. En basit olaylar bile bana içinden çıkılmaz hissettiriyor. İyiyim dedikçe daha kötü oluyorum. Çırpındıkça daha da batıyorum. İntihar fikrini bir türlü aklımdan çıkaramıyorum. Gecelerim ağlayarak geçiyor. Buna rağmen uyandığımda hiçbir şey yokmuş gülmeye çalışmak canımı yakıyor. Odamdan dışarı sadece yemek yemek için çıkıyorum. Birçok arkadaşım ile konuşmayı kestim. Çok nadir dışarıya çıkıp arkadaşlarım ile buluşuyorum. Sanki hiç kimse beni sevmiyor, bana gerçekten değer vermiyor gibi hissediyorum. Yalnızlık duygusundan kurtulamıyorum. Kafamın içinde sürekli ölüm ve yalnızlık dolaşıyor. Kafamda sürekli ölmek istiyorum cümlesi yankılanıyor. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.
Tarih : 16.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Ramazan Kaygusuz

Merhaba, sanırım depresyon durumu sizi yoğun bir biçimde etkiliyor. Yalnızlık hislerinizden bahsetmişsiniz. Yaşamda yalnız olma hissi çoğu zaman depresyon durumunun güçlü bir nedeni olmaktadır. Sevilmediğinizi ya da önemsenmediğinizi hissettiğiniz için sosyal çevreden uzak kalma isteği duyuyor olabilirsiniz. Bu gibi yalnızlık, sevilmeme ve önemsenmeme hisleri birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir. Örneğin, çocuklukta aile ortamında ya da daha sonrasında yaşadığınız olumsuz deneyimler nedeniyle kendinize dair bu mesajları almış olabilirsiniz. Ancak bundan sonrası için içinde olduğunuz döngüyü kırabilirsiniz. Bu süreçte de size faydalı olmak isterim, dilerseniz bana ulaşabilirsiniz. Görüşmek dileğimle, iyi günler.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi