İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Yaşlılık ve takıntı

Merhabalar 75 yaşında babam için sizden bilgi almak istiyorum. Kısaca durumunu şöyle özetliyim devamlı her şey takılan hayattan kendini soyutlamış devamlı kafasında kuruyor. Hep olumsuz konuşuyor ve paraya takmış eskidendi para hesabını severdi normalde iyi ama bazen kendini parası için takip ettiklerini söylüyor. Pantolonları ı saklıyor Gece korkularından dolayı uyuyamıyor. Gece boğulduğunu parasını almak istediklerini filan söylemekte. Durum ciddiyeti arttıkça daha çok korkmaya başladık, nasıl bir yardım alabiliriz?
Tarih : 12.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, psikolojik destek için babanızı ikna edebilirseniz bu çok daha sağlıklı olacaktır çünkü bu korkusunun ne zamanları tetiklediğini, neyin tetiklediğini tespit etmemiz ve altında yatan nedenini bulmamız gerekmektedir. Eğer ki tedaviyi kabul etmezse, babanızla iletişime geçebilecek en yakın kişi de psikolojik destek almak için uzmanlarımıza başvurabilir.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, babanızın durumu ciddileşmeye başlamış gibi duruyor. Gerçekten bu tarz olaylar olmuyor da kendisi bu şekilde olduğunu ifade ediyorsa öncelikle bir psikiyatriste gitmenizi öneriyorum. Onunla görüşmeden sonra da vereceği ilaçla beraber babanızla buradan görüşme sağlamamız gerekmektedir. Eğer şu anda adım atılmazsa ileride daha büyük sorunlar yaşama ihtimali vardır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi