Yaşlılık ve takıntı

Merhabalar 75 yaşında babam için sizden bilgi almak istiyorum. Kısaca durumunu şöyle özetliyim devamlı her şey takılan hayattan kendini soyutlamış devamlı kafasında kuruyor. Hep olumsuz konuşuyor ve paraya takmış eskidendi para hesabını severdi normalde iyi ama bazen kendini parası için takip ettiklerini söylüyor. Pantolonları ı saklıyor Gece korkularından dolayı uyuyamıyor. Gece boğulduğunu parasını almak istediklerini filan söylemekte. Durum ciddiyeti arttıkça daha çok korkmaya başladık, nasıl bir yardım alabiliriz?

11 Mayıs 2021
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhaba, babanızın durumu ciddileşmeye başlamış gibi duruyor. Gerçekten bu tarz olaylar olmuyor da kendisi bu şekilde olduğunu ifade ediyorsa öncelikle bir psikiyatriste gitmenizi öneriyorum. Onunla görüşmeden sonra da vereceği ilaçla beraber babanızla buradan görüşme sağlamamız gerekmektedir. Eğer şu anda adım atılmazsa ileride daha büyük sorunlar yaşama ihtimali vardır.

11 Mayıs 2021
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhaba, psikolojik destek için babanızı ikna edebilirseniz bu çok daha sağlıklı olacaktır çünkü bu korkusunun ne zamanları tetiklediğini, neyin tetiklediğini tespit etmemiz ve altında yatan nedenini bulmamız gerekmektedir. Eğer ki tedaviyi kabul etmezse, babanızla iletişime geçebilecek en yakın kişi de psikolojik destek almak için uzmanlarımıza başvurabilir.

11 Mayıs 2021
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı