İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Yetersiz hissediyorum

Ben 23 yaşındayım hayatımın her alanında sıkıntı yaşıyorum. Arkadaş ortamı, iş ortamı, aile ortamı ve sosyal ortam gibi daha sayabileceğim her türlü konu da işe yaramaz ve boş bir insan olarak tanımlanıyorum. Nereye elimi atsam kayıp gidiyor ve bunun nedeni de beynim olduğunu düşünüyorum. Beynimin çalışmaması yani az çalışması diğer insanlar gibi olamıyorum ve bu beynin yetersizliği beni bitiriyor.
Tarih : 07.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, kendinize karşı değersizlik hissine yaşıyorsunuz gibi görünüyor. Bu üzüntü veya motivasyon kaybı gibi diğer duygularla da ilişkili olabilir. Bu durum sizin yalnız hissetmenize, sosyal etkileşim kurmak istememenize neden olur. Bu duygular da genellikle depresyonun artmasına sebep olur. Bunu aşabilmeniz için kendinize değer vermeniz, önemli olduğunuzu farkına varmanız gerekmektedir. Eğer fark yaratabileceğinize inanırsanız kendinize değerli davranmaya başlarsınız. Bütün bu problemlerin de bu şekilde çözümlendiğini fark edersiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi