İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Yetişkinlerde dikkat eksikliği

24 yaşındayım. Evliyim. Sorum şu yetişkinlerde dikkat eksikliği için ne yapılabilir tedavisi nasıl olmalıdır? Sorunum bu mu bilmiyorum ama kendimde gözlemlediğim şey bu. Lise üniversite vs hiçbirinde bir dersi sonuna kadar dinleyebildiğimi hatırlamıyorum.. Kafam hep dağılırdı odaklanamazdım aslında 10 tane şeyi aynı anda düşünmekten sanırım. Hala öyle.. Tek birşeye uzun süre odaklanmaya çalışınca dayanamıyorum.( Ama tabi sevdiğim birşey olunca 10 saat onunla ilgilendiğim durumlarda oluyor tamamen zıt bit şekilde bıkmadan usanmadan .)Ve okulda defterlerimin hiçbiri tamda olmazdı haliyle de. Hayatımı bir çok konuda dizginledim düzenledim çok mutluyum. Ama meslek sahibi olamamamında sebebini bu olarak görüyorum artık. Marmara üniversitesi iktisat bölümünden mezunum ama hiç bir zaman dersleri dinleyemedim. Öğrenemedim haliyle. Sınavları ise sınava bir kaç saat kala çalışarak geçtim hep çalışmaya dayanamıyordum ama buna zıt olarak matematik sevdalısıydım oturur saatlerce çalışırdım. Bununla beraber kendimi bildim bileli çevrem ailem aynı şeyi söyler çok unutkanım ve kan değerlerim normal. yeni yeni fark ediyorum sanırım bunun sebebi de dikkat eksikliğiymiş, odaklanamamak. Aynı şeyleri 8 yaşındaki kardeşimin de yaşadığını görünce iyice fark ettim hatta bence babamda da var. Ve ben 24 yaşına gelmiş ve bunu aşamamış biri olduğum için size danışmak istedim. Bu durumu gerçekten düzeltmek istiyorum...
Tarih : 28.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Şebnem Akı Karaoğlu

Dikkat eksikliği ile ilgili testler mevcut. Bu testlerle durum tespiti yapılabilir. Odaklanma ve dikkat çalışmalarıyla sorunu önemli bir ölçüde aşabilirsiniz. Yardım almak isterseniz bana ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi