İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Yolculuk yapamıyorum, yeni bir evde kalamıyorum yardımcı olur musunuz?

Merhaba, 19 yaşında üniversite öğrencisiyim. Küçük yaştan itibaren daha önce gittiğim doktorların tanısına göre opsesif bozukluğa sahibim. Dönem dönem ilaç kullandım fakat bir iki iyi hissettiğim de bıraktım ya da yan etkileri oldu bıraktım. Zamanla çok arttı, ben de ağırlıklı olarak düzen takıntısı ve kelimeleri tekrarlama olarak görüldü. Artık baş edememeye başladım hayatımın her anında beni engelliyordu sonra sınav senem geldi yılların birikimi sanırım patlak verdi ve başarılı da bir öğrenciydim, depresyona girdim dershaneyi bıraktım yaptığım tek şey yataktan çıkmamaktı banyo yapmak bile benim için çok zordu sonra ilk kez panik atak geçirdim sonra da kendimi zorlaya zorlaya bu kısımları atlattım sayılır şimdi ise hayata iyi kötü devam ediyorum ama hiç zevk almıyorum beni mutlu eden hiçbir şey yok, değersiz ve hiçbir zaman normal biri olamayacakmış gibi hissediyorum ama iyileşmeyi çok istiyorum aynı zaman da uzun süredir ciddi ciddi artık yaşamak istemediğimi düşünüyorum çok değişkenim ve başlıkta yazdığım gibi yolculuk yapamıyorum başka bir evde kalamıyorum mesela yurt gibi akraba yanı gibi özellikle akşam olduğu zaman içimi sıkıntı kaplıyor çaresiz hissediyorum beni anlayan ve de anlatabileceğim kimse de yok. Tam olarak yaşadığım şey ne öğrenmek ve düzgün tedavi olmak istiyorum.
Tarih : 04.12.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ben Psikolog Ofisinden Psikolog Zeynep Deniz Gül. Obsesif kompülsif bozukluk, endişe bozukluğu altında incelenir. Son anlattıklarınız ise doğrudan endişe bozukluğunun bir işaretidir. Öncelikle bu konuda yardım almaya başlamanız günlük hayatta daha az zorluk yaşamanıza yardımcı olacaktır. Diğer konular ise terapide zamanla çözülür diye düşünüyorum. Ancak doğru terapiyi almanızı ve psikiyatrik muayene olmanızı öneriyorum. psikiyatriye daha önceden gitmişsiniz anladığım kadarıyla ancak yakın zamanda gitmediyseniz tekrar görüşmenizi tavsiye ederim. Bu konuda terapi almak isterseniz https://www.psikologofisi.com/ dan psikolog arkadaşlarımla iletişime geçebilirsiniz. Benimle çalışmak isterseniz https://www.psikologofisi.com/psikolog/zeynep-deniz-gul adresinden randevu alabilirsiniz. Sağlıkla kalın!

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi