• Blog
  • >
  • Yalnızca Anne Sevgisi Görmeden Büyüyen Kız Çocuklarının Anlayabileceği 10 Şey

Yalnızca Anne Sevgisi Görmeden Büyüyen Kız Çocuklarının Anlayabileceği 10 Şey

Yazar
Şebnem Akı Karaoğlu Profil Fotoğrafı
Şebnem Akı KaraoğluUzman Psikolog27 Mart 2019
Yorumlar
0/1500

okurken ne kadar üzücü dediğim durumların hepsini biliyor olmam...

20 Temmuz 2020

Peki bu şekilde büyüyen bi kadın ilerki yaşlarda mesela 30undan sonra bunu değiştirebilir mi? Kendini iyileştirebilir mi? Mümkünse nasıl yapabilir bunu?

11 Eylül 2020

Bu yazıyı okuyunca annemden nefret etmem gerektiğini düşündüm

17 Eylül 2020

Peki ya eksikliği gidermek için ne yapmak gerekiyor? Hayatta kendini her alanda güçsüz hissediyorsan ve bunun nedeninin sevgi eksikliği olduğunu düşünüyorsan?

6 Aralık 2020

Yaktın

6 Aralık 2020

Anne çok büyük bir yarasın içimde...

6 Ocak 2021

Hiçbir zaman kendime yakın hissetmedim.Hep benden utandi , kilomdan dolayı yemek yerken bile karşısında utanıyorum bana herhangi bir şefkat göstermekten bile aciz..herkes Anne olmasın lütfen ya lütfen

17 Ocak 2021

Yani o eksiklik hep bi derinlerde kalır, ve o sevgiyi eşinde, sevgilisinde, hep başka bir şeyle o eksikliği tamamlamaya çalışır tıpkı benim gibi.

22 Ocak 2021

Ben hiçbir zaman annemin bana olan sevgisini ne fiziksel ne başka şekilde görmedim hissetmedim İçimde özellikle ergenlik döneminde ona karşı bir soğukluk oluştu bende hiçbir şey hissetmedim şuan 41 yaşındayım ve hala aynı hatta onu çözdükçe tanıdıkça daha bi soğudum benim annem çok yalan söyler işine geldiği gibi kıvırır dedikodu yapar beddua eder kapıları dinler Herşey bi yana geceleri neyi hayal ediyorum biliyomusunuz Başka bir anne çizdim aklımda şefkatli ılımlı tatlı konuşan ağzından hep dua ve rahmet sözleri çıkan bana sarılan beni yanaklarımdan öpen canım kızım seni çok seviyorum desin Ama bu hiçbir zaman olmayacak biliyorum ve ben sadece beni yaratan Rabbime sığınıyorum ???

23 Ocak 2021

Annem evi terk etti 1 günlüğüne. Sebep benmişim. Bana bir gün bile annecim demedi. Hep desin istedim. Asla istediği insan olamadım. Her şeyim yerli yerinde olmasına rağmen özürlü olarak suçladı beni. Ne sevgi gösterdi ne de ilgi...

23 Ocak 2021