İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çocukluk dönemi

Çocukluk döneminde hem cinsim biriyle biseyler yaşamışım düşüncesi aklımı yiyip bitiriyo yaşayıp yaşamadığımdan emin bile deilim ama yaşamış bile olsam çocuklukta yapılan şaka amaclı şeylerden olduğunu düşünüyorum ama yinede kendimi çok kötü hissediyorum saçma bi şekilde kendimi insanlarla kıyaslıyorum kötü bir durumdayım
Tarih : 07.12.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ben Psikolog Ofisinden Psikolog Zeynep Deniz Gül. Çocukluk döneminde, özellikle 3-6 yaş arasında çocuklar cinsel organlarının farkına varırlar. Bu da merak duygularını uyandırır. Kendilerine dokunmaya, arkadaşlarının cinsel organlarına bakmaya ve kıyaslamaya başlayabilirler. Bu tamamen meraktan ve öğrenme ihtiyacından kaynaklıdır. Çocukların cinselliği, yetişkinlerin yaşadığı cinsellikten farklıdır. Yetişkin cinselliği fantezi içerir ancak çocuklar için bu söylenemez. Sadece meraktan yaptıkları bazı hareketlerdir ve öğrenme, deneyimleme amaçlıdır. Tabi ki sınırları olmalıdır ve bu sınırlar bakıcı tarafından çocuk ile konuşulmalıdır. Sizin yaşadığınız olay ile ilgili çok az bilgi verdiğinizden dolayı bu sınırların ihlali var mı yok mu bilemiyorum. Ancak şunu kesinlikle söyleyebilirim ki ne yaşadıysanız bu yetişkin cinselliği ile bir tutulamaz. Bu konuda terapi almak isterseniz https://www.psikologofisi.com/ dan psikolog arkadaşlarımla iletişime geçebilirsiniz. Benimle çalışmak isterseniz https://www.psikologofisi.com/psikolog/zeynep-deniz-gul adresinden randevu alabilirsiniz. Sağlıkla kalın!

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi