İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Gerçek kişiliğimi bulamıyorum

Merhaba, aylar önce psikiyatriste gitmiştim orda depresyon tanısı konulmuştu. İki farklı kişilik arasında gidip geliyorum sürekli ve bu aralar artık dayanılmaz boyuta geldi. Bir yanım aşırı hareketli yerinde duramıyor. Hatta tam uyuyacağım sırada çok yüklü bir enerji geliyor evin içinde dolaşmaya başlıyorum . Yaklaşır 1 ay falan sürüyor, kimse umrumda olmuyor, biri benim hakkımda ne demiş ne yapmış umrumda olmuyor zihnim kapatıyor üstünü. Böyle olduğum zamanlarda çok hızlı konuşuyorum kafamdan sürekli bitmek bilmeyen düşünceler geçiyor ve yalan da söylemeye başlıyorum. Diğer yanımsa aşırı depresif. Bu zamanımda da hiçbir şey yapmak istemiyorum, kimseyle konuşmak istemiyorum kendi halimde kalıyorum. Arkadaşlarımla konuşmuyorum görüşmüyorum. O umursamaz olduğum zamanda kafama takmadığım şeyler bir bir aklıma geliyor gecem gündüzüm düşünmekle geçiyor. Böyle olunca da kendime zarar vermeye başlıyorum şu son iki sene de saçlarımı koparmaya başladım durduramıyorum kendimi ve bir anda sinirlenince kendimi ısırıyorum veya tırnaklıyorum. Şu an yine o hareketli dönemdeyim ama geçecek biliyorum her seferinde daha da kötü duruma düşüyorum. Sizce benim tam olarak neyim var?
Tarih : 06.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Duygu Güner

Merhaba sevgili danışan, duygu durumunuzla ilgili ciddi sıkıntılarınız var, acil randevu alın görüşelim size yardımcı olmak isterim. Bu şekilde bişey söylemem uygun olmaz. Psikolog Duygu Güner

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Birinin senin hakkımda ne düşündüğü önemli değil sen kendi hakkında ne düşünüyorsun bu önemli size daha fazla yardımcı olmam için randevu alırsanız sevinirim

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, İki farklı kişilik olarak bahsettiğiniz durumlarda, bazı ihtiyaçlarınızı karşılıyorsunuz. Hiç kimsenin umurunuzda olmadığı vakit, kendinizi gerçekten rahat ve sakin hissediyorsunuz ve buna ihtiyacınız olduğu için zaman zaman böyle davranıyorsunuz. Diğer yandan ''depresif'' bir süre geçirdiğinizden bahsetmişsiniz, bu süre zarfında da zihninizi ''rahat hissederken ertelediğiniz düşünceler'' ile karşı karşıya kaldığını, aslında onları da çözümlemek için uğraştığınızı gösteriyor. Kendinize zarar vermeniz, durumun ne kadar ciddiye alınması gerektiğini göstermektedir. İhtiyaçları belirleme ve ihtiyaca uygun strateji geliştirmek, ''gerçekte nasıl bir kişiyim'' sorusuna cevap bulmanız için fayda sağlayacaktır. Bu konuda destek almak için bana ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi