Beck depresyon testini ücretsiz yap

Ücretsiz ve online

Beck depresyon testini alanında uzman psikologlar eşliğinde ücretsiz olarak yapın. Depresyon durumunuzu öğrenin ve Psikologofisi uzmanlarıyla görüşün.

Beck anksiyete testi

Nedir Bu Beck Depresyon Testi?

Beck Depresyon Testi, Dr. Aaron T. Beck tarafından geliştirilmiş, bireylerin depresyon şiddetlerini ölçek adına kullanılan bir araçtır. Beck Depresyon Ölçeği (BDI), bilhassa depresyonun tanı sürecinde büyük fayda sağlar.

Beck depresyon testi ile acaba sorusunu ortadan kaldırın

Depresyon, birçok kişinin hayatını olumsuz etkileyen ciddi bir hastalıktır. Özellikle de gündelik hayatta önceden yaptığı işlerden artık keyif almayan, sürekli olumsuz ve umutsuz hisseden kişilerin hayat kalitesi bir hayli düşer. Bu süreçte, ‘’acaba’’ sorusu da beraberinde gelir. Beck Depresyon Testi sayesinde, depresyon seviyeniz hakkında çok daha sağlıklı bir bilgi almanız mümkündür.

Psikologofisi ile beck depresyon testi

Sahip olduğu kaliteli, deneyimli ve uzman kadrosuyla Psikologofisi, her türlü psikolojik destek sürecinde yanınızda olduğu gibi, Beck Depresyon Ölçeği ile sorularınıza en hızlı ve en doğru şekilde yanıt verir. Psikologofisi’nin Beck Depresyon Testi ile hiçbir tutarlılığı olmayan testlere elveda deyin. Alanında uzman psikologların kontrolünde, depresyon seviyenize dair en doğru sonuçlara ulaşın.

Beck depresyon ölçeği puanlama

apılan testte almış olduğunuz puanlar, depresyon seviyenize dair bilgi verir. Bu durumun istisnaları da mevcuttur. Ancak yine de bu ölçek sayesinde, rahatsızlığın teşhis edilme olasılığı çok daha kolay hale gelir. Beck Depresyon Ölçeği ile alacağınız puanların değerlendirmesini ise şu şekilde ifade edebiliriz:

  • 0-9: Minimal Depresyon
  • 10-16: Hafif Depresyon
  • 17-29: Orta Depresyon
  • 30-63: Şiddetli Depresyon

Önemli bilgilendirme

Bu sitedeki psikolojik testler halkın farkındalığını artırmak adına ücretsiz olarak sunulur ve kesinlikle teşhis/tedavi niteliği taşımaz. Eğer mental bir hastalığınızın olduğunu düşünüyorsanız öncelikle mutlaka bir Psikyatrist hekime danışmalısınız.

Hekimlerden başka kimsenin hastalıklarla ilgili teşhis koyamayacağını unutmayın. Eğer sürekli görüştüğünüz bir Psikiyatristiniz yoksa aile hekiminizden sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz.

Aşağıda acil durumlarda ulaşabileceğiniz numaraları ve kurumların web sitelerini sıraladık. Lütfen gözden geçirin.