Liebowitz sosyal fobi ölçeği testini ücretsiz yap

Ücretsiz ve online

Liebowitz sosyal fobi ölçeği testini alanında uzman psikologlar eşliğinde ücretsiz olarak yapın. Depresyon durumunuzu öğrenin ve Psikologofisi uzmanlarıyla görüşün.

Beck anksiyete testi

Nedir bu liebowitz sosyal fobi ölçeği testi?

Liebowitz Sosyal Fobi Ölçeği Testi, sosyal fobi seviyesini ölçmek adına geliştirilen bir testtir. Kişideki sosyal fobi düzeyini tespit edebilmek için başka testler mevcut olsa da, Liebowitz Sosyal Fobi Belirti Ölçeği, bu psikolojik testler arasında en sık kullanılanıdır.

Liebowitz sosyal fobi testi ile acaba sorusunu ortadan kaldırın

Sosyal fobi, bireylerin gündelik hayatını ciddi şekilde etkileyen bir sorundur. Bu durum, bireyin korkuyla karışık çekinme yaşaması olarak tanımlanabilir. Titreme, kızarma, terleme ve çarpıntı gibi belirtilerle kendini gösterebilen sosyal fobide, söz konusu birey başkalarının kendisiyle dalga geçeceği korkusuna kapılır. Hatta rezil olacağı düşüncesiyle kendisini toplumdan izole etmeye başlar. O anda beyin, kişiye ciddi bir tehdit algısı yaşatır. Bu da fiziksel sonuçları beraberinde getirir. Bu durumu yaşayan bireyler, ikileme düşerek ‘’acaba’’ sorusunu kendilerine sorabilirler. Liebowitz Sosyal Fobi Ölçeği Testi, aklınızdaki acaba sorusunu giderme açısından birebirdir. Bu ölçek sayesinde, sosyal ilişki ve performans durumunuzu değerlendirmek mümkündür. Siz de sosyal fobi farkındalığınızı artırmak ve yaşadığınız problemleri daha net tanımak istiyorsanız, Liebowitz Sosyal Fobi Testi ile bu isteğinize karşılık bulabilirsiniz.

Psikologofisi ile liebowitz sosyal fobi testi

Bünyesinde bulunan kaliteli, deneyimli ve uzman psikolog kadrosuyla Psikologofisi, bütün psikolojik destek süreçlerinde olduğu gibi, Liebowitz Sosyal Fobi Testi ile de aklınızdaki soru işaretlerini gidermek için yanınızdadır. Psikologofisi’nin Liebowitz Sosyal Fobi Ölçeği ile sosyal kaygı seviyenize dair tutarsız sonuçlar veren testlere elveda deyin. Alanında uzman ve deneyimli psikologların desteğiyle, sosyal fobi farkındalığınızı arttırın.

Liebowitz sosyal fobi testi puanlaması neyi ifade eder?

Yapılan testte almış olduğunuz puanlar, sosyal fobi durumunuza dair fikir verir. Liebowitz Sosyal Fobi Ölçeği Testi ile alabileceğiniz puanların değerlendirmesini ise kısaca şu şekilde ifade etmek mümkündür:

  • 55-65: Orta seviyede sosyal fobi
  • 65-80: Belirgin sosyal fobi
  • 80-95: Şiddetli sosyal fobi
  • 95 ve üzeri: Aşırı şiddetli sosyal fobi

Önemli bilgilendirme

Bu sitedeki psikolojik testler halkın farkındalığını artırmak adına ücretsiz olarak sunulur ve kesinlikle teşhis/tedavi niteliği taşımaz. Eğer mental bir hastalığınızın olduğunu düşünüyorsanız öncelikle mutlaka bir Psikyatrist hekime danışmalısınız.

Hekimlerden başka kimsenin hastalıklarla ilgili teşhis koyamayacağını unutmayın. Eğer sürekli görüştüğünüz bir Psikiyatristiniz yoksa aile hekiminizden sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz.

Aşağıda acil durumlarda ulaşabileceğiniz numaraları ve kurumların web sitelerini sıraladık. Lütfen gözden geçirin.