İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Aile dostumun psikolojisi hiç iyi değil ve doktora gitmeyi reddediyor

Arkadaşımın annesi 45 yaşında ve gençliğinden beri gördüğü rüyaların ona haber verdiğini söylüyor. Rüyasında kimi görse ona düşman oluyor. Sadece kendi hayatıyla alakalı değil siyasi rüyalar görüyor kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Allah tarafından özel olarak gönderildiğini düşünüyor. Ona yardım eden herkesin bir çıkarı olduğunu düşünüyor. Eşiyle ayrı ve arkadaşım en sonunda dayanamayıp babasının yanına gitti. Küçük kız kardeşi var o hala annesiyle. Psikoloğa gitmeyi reddediyor. Herkesi kendinden uzaklaştırıyor. Öfke problemleri var ve sigaranın arkasına saklanıyor. Küçük kızının kolunu ısırarak morarttı. Arkadaşımın da elinde sopa kırdı sebebi ise ikisinin de arkadaşları olması. Çocuklarıyla birlikte kapısını kilitleyip sadece evde oturmak istiyor. Sadece bakkala markete gidelim dışarıya çıkmayalım diyor herkesten nefret ediyor. İlk karantinada işten çıkarıldığında benim ailem destek oldu. Maddi manevi ve bunların sadece çıkar için olduğunu düşündü. Hasta olduğunu bildiğimden her zaman alttan aldım. İnternetten bu belirtileri araştırdığında paranoyak şizofreniye çıkıyor. Bunun nasıl bir tedavisi olur bilmiyorum gördüğü rüyalara anlam yüklemeyi bırakabilir mi bilmiyorum. Hastaneye gitmeyi kabul etmediği için tedaviye nasıl başlanır onu da bilmiyorum lütfen yardımcı olun...
Tarih : 23.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, böyle durumlarda eğer kişi tedaviyi kabul etmiyorsa ona en yakın kişinin bir uzmanla görüşmesi ve onun yönlendirmeleri doğrultusunda hareket etmeleri en sağlıklı tutum olur. Sayfamızdaki uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi