İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Aile içinde bana kötü davranılıyor ve ruh hastası olduğumu söylüyorlar

Aile içinde kardeşlerime davranıldığı gibi davranılmadığını görmeye başladım ve işin içine şiddet de girmeye başladı ruhsal olarak da şiddet görüyorum. Sürekli olarak benim deli olduğumu söyleyerek kötü hissetmeme neden oluyorlar. Ben deli değilim dediğimde ise seni yatırıcaz gibisinden konuşmaya başlıyorlar. Eskisi gibi arkadaşlarımla buluşmama da izin vermiyolar bunun gibi seyler üst üste geldikçe de bunlaıyorum ve bazen sinirleniyorum onlar da ben sinirliyken daha çok üstüme geliyorlar ve iş yine sen delisin kısmına geliyor. Bunun cevabını bi uzmandan duymak istiyorum ben sizce deli miyim ya da ruhsal bi rahatsızlığın sizce var mı. Ailemle küçüklükten beri iletişim kızamıyorum çünkü ben 7 yaşındayken abim benim yanında uçurumdan düştü ve hayatını kaybetti onun ölümünden ablam beni suçluyor bu yüzden kendimi kötü hissediyordum ve suçluluk duygusundan dolayı da onlardan uzak duruyordum.
Tarih : 14.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Yazdıklarınızdan, aile içinde oldukça olumsuz tutumlara maruz kaldığınızı anlıyorum. Toplumda bazen etiketlemeler yapmak ve kişiyi kötü hissettirmek için 'ruh hastası' gibi ifadeler hakaret amacıyla kullanılır. Halbuki ruhsal hastalıklar, kişinin hayatını pek çok açıdan olumsuz yönde etkileyen, bireylerde işlev bozukluğu yaratan ve tedavi gerektiren bozukluklardır. Bu nedenle tanısının koyulması da ciddi dikkat ve detaylı inceleme süreci gerektirir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda size buradan ruhsal bir rahatsızlığınız olup olmadığını söylemem ne yazık ki mümkün değil. Dilerseniz terapi desteği alarak kendinizi bir uzman eşliğinde keşfedebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim...

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi