İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Aile mi sevgili mi?

Erkek arkadaşımın ailesi siyasi ve dini sebeplerden dolayı kendi ailemle görüşmemi istemiyorlar ve onları sanki ölmüşler gibi düşünüp kendime yeni bir defter açmamı istiyorlar. Ama ben hem kendi ailemi hem de sevgilimi çok seviyorum ve böyle bir seçim yapmak zorunda olmak beni psikolojik ve duygusal olarak çok yıpratıyor. 2 ay öncesinde bu sebepten dolayı ayrılmıştık ve benim psikolojim hiç de iyiye gitmiyordu, ailemleyken belki onu unutup mutlu olabileceğimi düşünürken aksine gün geçtikçe daha da kötü oldum ve o zaman ailemden ayrılabileceğimi düşünüp onunla konuştum ve barıştık. Ama sonra işler ciddiye binince daha doğrusu ailemden ayrılmam gereken zaman yaklaşınca kafamda eski şüphelerim tekrar canlandı ve korktum. Artık bir seçim yapmamı istiyor daha doğrusu verdiğim kararın arkasında durmamı istiyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum, tekrar her sabah onun için ağlayarak uyandığım günlere geri dönmek istemiyorum.
Tarih : 22.07.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Burada bir seçim söz konusu olmadığını zaten yazınızdan anlayabiliyoruz. Ama doğru ve sağlıklı bir karar vermek için bizlerle görüşmekten çekinmeyin. Ne istediğinizi, ne hedeflediğiniz, ailenizle ilişkinizi değerlendirip yardımcı olmabilmek için daha fazla detaya ihtiyacımız var. Fakat bilmelisiniz ki biri sizi bir seçim yapmaya zorlamamalı, zorlasa bile sizin kararınız bu zorlamadan dolayı olmamalı.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi