İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Annemi kaybetmekten korkuyorum

Merhaba, ben 23 yaşında bir kadınım. Bir ay önce yengemi ani bir şekilde kalp krizinden kaybettik. Hayatımda ilk defa bir ölümü bu kadar yakından yaşadım. Tüm aşamalarını. Yengemin cenazesini gördüm yüzüne baktım. Kuzenlerimin yaşadıkları acıyı yakından gördüm. Cenazeden birkaç gün sonra kalp çarpıntılarım ve ağlama krizlerim başladı. Annemi kaybetmekten korkmaya başladım. Bu korkumla başa çıkamıyorum. Bu acıya dayanamam o yüzden önce benim ölmem gerek diye düşünüyorum. Hiçbir şey yapamıyorum ne uyuyabiliyorum ne yemek yiyebiliyorum. Aklımda sadece ya anneme bir şey olursa ya şu an haberini alırsam gibi düşünceler var. Arkadaşım olmadığı için kimseyle de paylaşamıyorum. hayatımda hiç olmadığım kadar kötüyüm. Kalp çarpıntılarım devam ediyor hiçbir yerde duramıyorum yürüyüş yapsam onu da yapamıyorum. Çok kötüyüm. Bunları yazarken bile ağlıyorum. Baş edemiyorum artık lütfen yardım edin. Lütfen. İşe girdim kendimi oyalamak için ama iyi mi oldu kötü mü bilemiyorum. Ne yapacağım, ne olur bir şey söyleyin kalbim çok acıyor.
Tarih : 06.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığınız kayıp sizde travmatik bir etki yaratmış gibi görünüyor. Aslında bir düşünceyi ne kadar fazla düşünürsek, onun varlığına, gerçekçiliğine inanmaya başlarız. Biz bir olguya ne kadar inanırsak o kadar gerçekleşme oranı yükselir. İnanmaktan vazgeçmeyi deneyebilirsiniz. Yaşamın bir parçası olan ölümü hepimizin kabul etmesi gerekir çünkü bu bir gerçek ama hayatımızı sadece bu düşünerek geçirecek olursak, yaşamın verdiği o kadar güzel şeyler kaçırmış olmaz mıyız? Yaşamayı kabullendiğimiz gibi ölümü de kabullenip, yaşamanın tadını çıkartmak, sürekli ölümü düşünmek yerine, sevdiklerinize daha çok vakit ayırmak sizce de daha güzel olmaz mı? Bunları deneyip başaramadığınızı düşünüyorsanız, bir uzmanla görüşmenizi tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi