İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Aşırı hayal kurmam beni gerçekten soyutladı ve bunalıma sürükledi

19 yaşındayım ve hayatımın hiçbir döneminde mutlu olduğumu hatırlamıyorum. Küçüklüğümden beri aşırı hayal kuruyorum ve bunu durduramıyorum hep çok başarılı ve sosyal olduğum hayaller bunlar. Ne yazık ki gerçekte başarısız ve yalnız biriyim. Gerçek hayat beni tatmin etmemeye başladı. Son 1 aydır hiçbir şey yapmak gelmiyo içimden neden hala yaşadığımı sorguluyorum ve hayata tutunmak için sebep bulamıyorum. Üniversiteye hazırlanmamın ikinci senesindeyim ama aşırı hayal kurmam yüzünden verimli çalışamadım. Ben de çalışmayı bıraktım kazansam ne değişecek ki diye düşünüyorum çünkü. Bütün gün yatağımdan çıkmıyorum duygularımı kaybetmiş gibiyim. Ne yapmalıyım ?
Tarih : 15.06.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Hayal etmek başarmanın yarısıdır. Birçok insan hayal edemez. Ama hayal ettiklerimizi uygularsak başarıya tam anlamıyla ulaşabilirsiniz. Kendinize öncelikle kısa vadeli hedefler koyarak başlayabilirsiniz işe. Büyük hayallere ulaşmanın yolu küçük hedefleri gerçekleştirmekten geçer. Eğer ki bunları yapmakta güçlük çekiyorsanızda bir uzmandan size rehberlik etmesi için yardım alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi