İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Aşırı sinirlilik ve takıntılarım var

Merhabalar, ben 25 yaşında bir çocuk annesiyim. Çok çabuk sinirlenen bir yapıya sahibim. Örneğin, bebeğim çok ağlasa hemen sinirlenip kızmaya başlıyorum. Eşim hakkımda eleştiri yapsa hemen parlayıp küplere binip eşime agresif tavırlar sergileyerek bağırmaya başlıyorum ve bir konuyu kafaya taktığım zaman aşırı takıyorum. O olayı çok fazla uzatıp her gün her an düşünüyorum. Bu durumların normal olmadığının farkındayım ve sürekli ne yaparsam düzelirim diye kara kara düşünmeye başladım. Pandemiden dolayı psikoloğa gidip destek alamıyorum ve zaten gitmek istesem de gidemem çünkü bulunduğumuz yer elverişli değil. Bebeğim aşırı yaramaz, bebekle bir yere çıkabilmek mümkün değil. Lütfen bana yardımcı olun, ne yapmam gerekiyor hangi ilaçları kullanmam lazım. Yardımcı olursanız çok sevinirim, yaşadığım bu durum beni, eşimi ve bebeğimi olumsuz etkilemeye başladı çocuğumun ruh sağlığı bozulacak diye çok korkuyorum.
Tarih : 26.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, bir konu hakkında aşırı düşündüğünüz zaman, o konu üzerine harcadığınız vakti ve o vakit esnasında yaşadıklarınızı gözden geçirin. Bu sizin düşüncelerinizi kontrol etmenizi sağlayacaktır. Ailenize, bebeğinize, çalışıyorsanız işinize veya sevdiğiniz bir uğraşa vakitler ayırmaya çalışın. Sürekli olarak yapacak bir şeyler bulmanız ve enerjinizi harcayabileceğiniz bir hedef belirlemeniz sizi motive eder. Sizin zihninizi sürekli meşgul eden düşüncelerden kendinizi uzaklaştırmak istiyorsanız bu düşüncelerin yerine hedeflerinizi koymayı deneyin. Düzenli egzersizeler yapabilirsiniz, spor ve sağlıklı beslenme psikolojik açıdan çok önemlidir. Size mutluluk hormonlarınızın artmasını sağlarken zihninizi sakinleştirmeyi başarabilirsiniz. Geçmişte veya gelecekte takılı kalan düşüncelerinizden kurtulmak istiyorsanız kendinize yeni düşünceler yaratabileceğiniz ortamlar kurmayı deneyebilirsiniz. Gösterdiğiniz duygu durumlar hala devam ediyorsa, sitemizdeki uzmanlarımızdan online olarak psikolojik desteği almanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Anonim Kullanıcı
27.04.2021
Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim dediklerinizi deniyecem..

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi