İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Asosyal birisiyim arkadaş edinemiyorum

Okulda arkadaş edinemediğim için çok fazla düşünüyorum, uzun süre boyunca intihar etmeyi düşündüm hala düşünüyorum. Elimden geldiğince iyi olmaya çalışıyorum ama çok beceremiyorum. İnsanlarla konuşmaktan iletişim kurmaktan çekiniyorum, her gün evde film izleyip oyun oynuyorum; bu da beni çok kötü etkiliyor. Lütfen yardım edin.
Tarih : 30.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Yalnız kalmak bazen iyi gelir fakat kişiye rahatsızlık veren ve aşırıya kaçan sosyalleşememe durumuna psikolojik müdahale gerekebilir. Terapide özgüven çalışmaları ve doğru iletişim kurma becerileri kazandırılır. Bunun dışında ufak da olsa bir adım atabilirsiniz bir arkadaşınıza. Öncelikle yüzeysel sohbetler geliştirip yakınlığınızı ilerleyen zamanlarda ileri taşıyabilirsiniz. Duygularınızı ve düşüncelerinizi açmaktan korkmayın. İletişim bir nevi eşitlikçi paylaşım demektir. Siz kendinizi açtıkça karşı taraf da duygu ve düşüncelerini açacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi