İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Babam beni dövüyor ve hakaret ediyor

19 yaşındayım hala şiddet görüyorum her gün en ufak sebeplerle bile tonlarca hakaret duyuyorum evden kaçmak istiyorum ya da ölmek istiyorum hayata dair en ufak bir umut bulsam babam her şeyimi elimden alıyor ne yapmam gerek bilmiyorum evden kaçarsam beni bulup daha çok döver diye korkuyorum
Tarih : 30.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, sana yaşatılan bu durum öncelikle suçtur bunu bilmeni ve şikayet edebileceğini bilmeni isterim. Eğer çok zor durumdaysan, öncelikle 155, Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı'na ya da bölgedeki çocuk karakoluna ihbarda bulunabilirsin ya da doğrudan savcılığa ya da çocuk mahkemesine de şikayet edebilirsin. Böyle durumlarda yapabileceğin en güzel şey kendi hayatını kurabileceğin adımlar atmaktır. Hayatında ne olursa olsun, sen bir bireysin ve senin yapabileceklerin sınırsız, kendin için en güzel kararı vermelisin ve geleceğin için şimdiden çalışmalısın. Kendi hayatını kurmak için yapabileceğin en doğru davranış bu olur. Şimdiden hayatında başarılar diliyorum, kendine çok iyi bak.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi