İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Babam beni uc bes kere dovdu travmami nasil duzeltirim?

19 yasinda akli basinda universitede okuyan bir kizim cok kitap okurum ozellikle psikolojik ve farkindaligim yuksektir. Babam alkol isinde calisan 45 yasinda adam ve alkolu cok seviyor, is hayati hel on planda bana sevgi gostermez. Kucuk bir kardesim var 10 yasinda hep onu daha cok destek oluyorlar ben universiteye gittigimde problem kalmadi uzakta oldugumdan ama karantina yuzunden geri eve donunce babamla kavga ettik yine beni dovdu gozum bacagim morardi ve ilk kez yapmadi bunu bir cok kez dovdu beni sarhosken tokat att bogazimi sikti yumruk atti yuzume simdi onunla cok mesafeliyiz ama herkes sanki ben uzatiyormusum gibi davraniyor babamdan nefret ediyoeum nefretim gecmiyor benim istekleeimw saygi duymuyor hep dalga geciyor benimle saglikli besleniyoeum spor yapiyorum diye anlayamiyorum onu beni neden sevmiyor iyi bir insanim okul notlarim yuksek sigaram vs kotu aliskanligim yok 3-4 yillik bir sevgilim var ailemin hepsi taniyor ve iyi bir iliskimiz var saygisizlik yapicak birsey yasatmadim babama iliskim yuzunden. Artik babama baba bile demek yerine ismiyle hitap ediyorum cunku baba gibi gelmiyor en onemli ve ihtiyacim oldugu anlarda hep dedem yanimda oldu maddi manevi babam tek bie sey yapip 10 sene onu dillendiren bir adam bir an once isimi elime alip evden cikmak istiyorum. Babama ne zaman baksam gozumun onune bana sarhosken el kaldirdigi ve cok kotu dovdugu aklima geliyor bir kere jandarma cagirmak zorunda kaldi annem ve kardesim babam beni oldurucek diye korktuklari icin babamin bana o nefret dolu bakislari ve beni dovmeden onceki el kaldirmasi gozumun onunden gitmiyor ona ne zaman baksam bunu goruyorum bu bende guvensizlik ve ozguven sorunu olusturdu hayatimda bu yuzden cogu sey yanlis gitmeye basladi artik ne yapicagimi bilmiyorum evimiz iki arti bie oldugundan kimsenin ozel alani yok ve cok sikismis hissediyorum ve okullar acilana kadar ya da acilmazsa onlaela olucam zaten evden gitsem bile babamla olan iliskim aetik degismiycskmis gibi geliyor akil sagligimi korumak icin ne yapmam lazim lutfen yardimci olun cunku ben kendi vucuduma bu kadar dikkat ederken sporla vs onun bu sekilde bana zarae vermesjni hazmedemiyorum.
Tarih : 17.07.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Merve Karakuş

Burada iki önemli nokta görüyorum. Biri babanızla olan ilişkiniz diğeri ise sizin bu durumla başa çıkma becerileriniz. Babanız değişebilir, değilmeyedebilir fakat sizin bu ortamdan nasıl kendinizi koruduğunuz, ileride bir aile kurduğunuzda bu durumun sizde tetikleyebilecek etkenlerle nasıl başa çıktığınız çok önemli. Kendi gelişiminiz, sağlığınız için bizlerle ne zaman isterseniz görüşebiliriz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi