• Soru Sor
  • Depresyon nedeniyle evden çıkamıyorum

Depresyon nedeniyle evden çıkamıyorum

Merhaba. Ben 24 yaşında bayanım. Okula gitmem gerek. Hocalarla konuşmam lazım. Benim bölümüm gereği hocalarla gidip konuşmam lazım, yüz yüze. Ama evden bir türlü çıkamıyorum, çıkmak istemiyorum. Depresif ruh halinden kurtulamadım. Hatta geç kaldım ; hocalarla konuşmak için. Aslında okula gitmek istemiyorum. Ama gittiğim zaman neden bu kadar geç geldin demelerinden de kaçtığım için gitmek istemiyorum. Yanlarına gittiğim zaman neden daha önce gelmedin, başlayalı 1 hafta oldu derlerse onlara cevap olarak ne diyeceğim ? Hocam ben kendime eziyet etmek için uyumuyorum, haliyle de uyanamıyorun okula gelmek için çok geç oluyor saat o zaman, intihar etmeyi falan düşünüyorum diyemem hocaya karşı. Ne söylemeliyim ? Beni psijolojik olarak rahat bırakacak bir cevap olmalı. Pek yalan söyleyemem de gözüm sağ sola kayar bi cevap veresim olmaz. Ne demeliyim?

14 Ekim 2020
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Öncelikle okula gitmeden önce bir psikiyatriste görünmenizi öneririm. Durumunuzu okuldaki hocalara uygun bir dille anlattığınızda anlayacaklarını düşünüyorum. Önemli olan bir hafta iki hafta geç gitmeniz değil ne kadar çalıştığınız. Kendinizi kötü hissettiğinizi bu yüzden bir süredir evden çıkamadığınızdan bahsedebilir. Bunları yapmak istemezseniz de hocalarınıza mail atabilirsiniz.

17 Ekim 2020
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhaba, kendini cezalandırma, intihar düşünceleri, ilgi kaybı gibi belirtiler depresyon durumunun temel belirtileridir. Burada derslere devam etmeme gerekçenizi hocalarınıza açıklamaktan ziyade öncelikle sizi etkileyen bu depresyon durumu ile çalışılması gerekir. Çünkü temelde yer alan bu depresyon durumu ile çalışılmadıkça var olan problemler devam edecektir. Danışma almak isterseniz bana ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

16 Ekim 2020
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı