İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

derslerimde başarısızım bu yüzden hayatımın tamamı cehenneme döndü

19 yaşımdayım ve üniversite sınavını ilk senemde kazanamadım. 1 sene daha zaten liseye geçtiğimden beri düşen başarısızlığımı aileme yeniden gösterdim. sınava birkaç hafta var ve ben yeniden başarısız olacağım. ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. son zamanlarda geleceğimi düşünmeye çalışıyorum. ailemi mutlu edebildiğim herhangi bir varyasyondan ötesini düşünemiyorum. benim için hayatımın tamamı artık bu. bunun kötü bir şey olduğunu bile tam olarak kavrayamıyorum. kendi geleceğimde kendime yer bulamıyorum. artık ders notlarım dışında bir şey ifade ediyormuş gibi hissetmiyorum. her gün kendimi öldürmek istiyorum çünkü öldürmeyeceğim kadar iyi bir hayat için çabalayacak gücü kendimde bir türlü bulamıyorum. ne yapmalıyım? yalnızca bu birkaç haftayı mutlu geçirmeme izin verin. artık ben de her insan kadar insan gibi hissedebilmek istiyorum.
Tarih : 31.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Ailemizi mutlu edebilmek çok değerli ve önemli olsa da bizim değerimizi onların beklentisini karşılamak veya karşılamamak değiştirmemeli. Siz öncelikle her şeyinizle sizsiniz, bazen doğru, başarı, yanlışlarla ama bütünü sizsiniz. Öncelikle kendinizle barışmalısınız ve ailenizin beklentisi değil sizin hedefleriniz isteğiniz üzerinde bizimle görüşüp yardımcı olabiliriz.

Kullanıcı Yorumları

Anonim Kullanıcı
06.05.2021
Sanırım ben daha vahim bir durumdayım. 3 senedir üniversite sınavına giriyorum ve barajı bile geçemiyorum aslında her şeyi yapabileceğime inan biriyim ama artık umudum gitti çalışıp çabalasam da yapamıyorum ve aldım sonuç her geçen gün beni daha çok yıkıyor ailem iyi bir yere gelmemi istiyor ama ben onu bile yapamıyorum yaş 21 ama hiç bir işim okulum yok ve artık kendimi işe yaramaz gereksiz hissediyorum

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi