İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Duygularımı yaşayamıyorum ne yapmalıyım ?

Ağlaya biliyorum ama üzgün olduğumu hissedemiyorum insanlarla çok iyi anlaşıyorum ama ailemde dahil sevgi hissedemiyorum mutluyum üzgünüm ama ben bunu sadece yaşıyorum hiç bir şekilde o duyguları hissedemiyorum sadece sinirimi tepki halinde yansıta biliyorum ama hissederek değilde sanki biri beni yönlendiriyor ben denileni yapıyormuşum gibi sık sık hayal kurarım ve hallerimin bi çoğu ölümle ilgili oluyor sevdiğim insanları nasıl öldüre bilirim yada ölürlerse nasıl tepki veririm gibi kendimi nasıl öldüre bilirim gibi bazen düşündüklerimi uygulamaya çalışıyorum kendimi öldürmeyi düşündüğüm bazı şeyleri deniyorum ve son zamanlar herşeye fazlasıyla sinirlenip tepki veriyorum
Tarih : 16.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, Duygularımızı ifade etmemizi bulunduğumuz kültürde, coğrafyada ya da ailede öğreniyoruz. Toplumuzda çok fazla duyguyu tanımıyor ve dile getirmiyoruz aslında. Bu konuda yalnız değilsiniz. "Duygu Düzenleme" dediğimiz; duyguları tanıyıp, anlayıp dile getirme ve zor duygularla baş etme becerisi geliştirilebilir. Ayrıca kendi hayatımıza son verme düşünceleri bir aciliyet teşkil ediyor. Sizi yoran bir şeyler var belli ki. En kısa sürede psikolojik destek almanızı öneririm.

Psikolog

Tanya Halkacıoğlu

Merhaba. Anlattıklarınıza genel bir değerlendirme yapacak olursam; şu an kendinizle alakalı farkındalığınızı yitirmiş durumdasınız. Duygularınız tamamen yüzeysel. Depresif semptomlarınız söz konusu. İşlevselliğiniz büyük ölçüde zarar görmüş gibi. Detaylı olarak sorununuzu anlamlandırabilmem ve size yardımcı olabilmem adına seanslara başlamamız gerekiyor. Platformdan benle randevu oluşturabilirsiniz.İnsan hissetmeden yaşayamaz, hisler oluşturur bizleri. Bunu tekrar kazanmanız gerekir, yoksa bu durumunuz içinden çıkılmayacak bir hale gelebilir. Önüne geçebilirz bu durumun. Sevgilerle..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi