Duygularımı yaşayamıyorum ne yapmalıyım ?

Ağlaya biliyorum ama üzgün olduğumu hissedemiyorum insanlarla çok iyi anlaşıyorum ama ailemde dahil sevgi hissedemiyorum mutluyum üzgünüm ama ben bunu sadece yaşıyorum hiç bir şekilde o duyguları hissedemiyorum sadece sinirimi tepki halinde yansıta biliyorum ama hissederek değilde sanki biri beni yönlendiriyor ben denileni yapıyormuşum gibi sık sık hayal kurarım ve hallerimin bi çoğu ölümle ilgili oluyor sevdiğim insanları nasıl öldüre bilirim yada ölürlerse nasıl tepki veririm gibi kendimi nasıl öldüre bilirim gibi bazen düşündüklerimi uygulamaya çalışıyorum kendimi öldürmeyi düşündüğüm bazı şeyleri deniyorum ve son zamanlar herşeye fazlasıyla sinirlenip tepki veriyorum

15 Eylül 2020
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhaba, Duygularımızı ifade etmemizi bulunduğumuz kültürde, coğrafyada ya da ailede öğreniyoruz. Toplumuzda çok fazla duyguyu tanımıyor ve dile getirmiyoruz aslında. Bu konuda yalnız değilsiniz. "Duygu Düzenleme" dediğimiz; duyguları tanıyıp, anlayıp dile getirme ve zor duygularla baş etme becerisi geliştirilebilir. Ayrıca kendi hayatımıza son verme düşünceleri bir aciliyet teşkil ediyor. Sizi yoran bir şeyler var belli ki. En kısa sürede psikolojik destek almanızı öneririm.

16 Eylül 2020
Tanya Halkacıoğlu Can
Tanya Halkacıoğlu Can

Merhaba. Anlattıklarınıza genel bir değerlendirme yapacak olursam; şu an kendinizle alakalı farkındalığınızı yitirmiş durumdasınız. Duygularınız tamamen yüzeysel. Depresif semptomlarınız söz konusu. İşlevselliğiniz büyük ölçüde zarar görmüş gibi. Detaylı olarak sorununuzu anlamlandırabilmem ve size yardımcı olabilmem adına seanslara başlamamız gerekiyor. Platformdan benle randevu oluşturabilirsiniz.İnsan hissetmeden yaşayamaz, hisler oluşturur bizleri. Bunu tekrar kazanmanız gerekir, yoksa bu durumunuz içinden çıkılmayacak bir hale gelebilir. Önüne geçebilirz bu durumun. Sevgilerle..

16 Eylül 2020
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı
En uygun fiyatlarla

Online Terapi