İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Gelecek kaygısı yaşıyorum, ne yapmalıyım?

Üniversite 3. sınıf öğrencisiyim. Mühendislik okuyorum fakat günümüzün getirdiği şartlarla birlikte çok yüksek düzeyde bir gelecek kaygısı çekiyorum. Sadece geleceğimin olmaması konusunda değil gelecek için bir şey yapmak istememe gibi durumlarım da söz konusu. Sürekli bir şeyler yapmak istesem de bunun için bir çaba da gösteremiyorum. Sürekli ölsem ve her şey geçse hissiyatı duyuyorum. Yapabildiğim şeyleri yapamaz, hiçbir şeyden keyif alamaz hale geldim. Sürekli ağlama halindeyim. Hayatımdaki en ufak problem beni yerle bir ediyor ve ağlamama sebep oluyor. Kaygı seviyem çok üst düzeydeyken ya da ağlarken aklıma nefes egzersizi vs. gibi terapiler yapıp sakinleşmek aklıma gelmiyor. Artık çok bunaldım ve ne yapacağımı bilmiyorum. Hiçlik hissi beni çok yoruyor. Ne yapabilirim?
Tarih : 16.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, kaygılar insanı olumsuz etkileyip hayatınızda da sürekli olumsuzluklar getirebilir. Örneğin 'hiç bir iş yapamayacağım' düşüncesinden çıkıp 'acaba hangi makamlara ulaşacağım' hissiyatına kapılırsanız hayatında size vereceği pozitif dokunuşlarını ya görecek ya da hissedeceksiniz. Bu sadece iş hayatınızda değil gündelik hayatınızda da geçerli. Nefes egzersizleri yapmak aklınıza gelmiyorsa, kaygınızı azaltmak için doğru tercih olmayabilir. Bunun yerine kendinizi daha iyi hissettiğiniz farklı bir aktivite bulabilir ve bu gibi durumlar da hayatınıza geçirebilirsiniz. Geçmeyen kaygınız olduğunu düşünüyorsanız da Uzmanımızdan yardım alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi