İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Gelecek ve genel

Merhaba, Bu aralar ruh halimde sürekli değişmeler hissediyorum. Yani bir anda böyle kafam karıncalanıyor sanki böyle ağır depresif oluyorum, yaşamak istemiyorum. Yapmak istediğim hiçbir şeyi yapamıyorum ama yapmak istemediğim her şey yolunda. Ev halkından da ciddi anlamda yorgun hissediyorum. Sürekli evde bir tartışma ortamı ve birbirlerinden hırsını alamayıp sanki içindeki kalan zehirlerini bana döker gibi saldırgan tutum içinde benimle uğraşıyorlar. Ben uzak kalmaya çalışıyorum ama ne olursa olsun geliyor. Üniversite 2. sınıf öğrencisiyim aynı zamanda DGS ye çalışmak istiyorum ama üniversite yüzünden ve kendi salaklıklarımdan dolayı ay başından beri çalışamıyorum ve can sıkıntısı, kötü hissiyatlar (depresif, üzüntülü, öfkeli) dışında hiçbir şey hissetmiyorum ciddi anlamda. Yani normalde utandığım, heyecanlandığım, korktuğum şeylerde bile bir şey hissetmiyorum fakat yapmak da istemiyorum. Zaten olumlu duyguların hiçbiri yok diyebilirim. Çıkmaz içinde hissediyorum. Daha önce psikiyatriye gittim ilaç kullandım ve sanırım prolaktin yüksekliği yaptığı için bırakmak zorunda kaldım. Prolaktin yüksekliği de varikoselim olduğu için beni olumsuz etkiliyor. Yani öyle bıkmış hissediyorum ki bunların toplamında ne yapayım bilmiyorum.
Tarih : 04.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, sınav döneminden yaşanılan sınav kaygısı strese yol açarken ailenin beklentisi daha çok strese yol açabilmektedir. Siz kendi hedeflerini koyup, bu hedefler doğrultusunda ilerlediğiniz zaman yapabilecekleriniz hem size hem de sizin için aslında kaygılı olan ailenize iyi hissettirecektir. Yapmak istediklerinizi, hedeflerinizi ailenizle paylaşın, onlara ne istediğinizi ve bunun için neler yaptığınızı gösterin. Bu onların baskısını hissetmenizi azaltacaktır. Siz elinizden gelenin en iyisi yaptıktan sonra hedefiniz avucunuzun içinde olacaktır. Bu da sizin mutlu olmanıza yardımcı olacaktır, istediklerimize ulaşmak en büyük mutluluklardan biridir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi